Özel Batman Hastanesi yeniliklerle geliyor
Yukarı

Özel Batman Hastanesi yeniliklerle geliyor

Özel Batman Hastanesi yeniliklerle geliyor
Bu içerik 2147 kez okundu.

İlimizin köklü sağlık kuruluşlarından olan Özel Batman Hastanesi, hekim kadrosunu güçlendirdi. Yeni doktorlar, deneyimli sağlık ekibi, baştan sona onarım gören iç dizaynı, revize edilen tıbbi cihazlarıyla  baştan sona yenilenen hastane, bölgenin sağlık ihtiyacını karşılamaya aday.

İlimizin köklü özel sağlık kurumlarından olan Özel Batman Hastanesi, hekim kadrosunu güçlendirerek, tıbbi cihaz ve sistemini revize ederek yeni bir atılım gerçekleştirdi. Dahiliye, Beyin Cerrahı, Kardiyoloji,  Ortopedi, Çocuk, Kadın-Doğum, Genel Cerrah, üroloji, nöroloji, Fizik Tedavi, Diyaliz, Anestezi ve daha bir çok branşta uzman ve deneyimli hekim kadrosunu güçlendiren Özel Batman Hastanesi, ayrıca; 86 yatak kapasitesi ile İlimizin ve hatta bölgemizin sağlık ihtiyacını karşılıyor. Gerekli tadilat ve onarımlarla servislerini yenileyen, sağlık ekibini güçlendirerek daha nitelikli hizmet vermeye başlayan Özel Batman Hastanesinin yönetimi, kalite standartlarını her geçen gün geliştirip daha verimli bir sağlık hizmeti sunmayı hedeflediklerini ifade etti. Yeni doğan çocukların ileride sağlık sorunları yaşamaması için verilen sağlık hizmetlerinden, bölgede yapılan en iyi ameliyatlara kadar ‘insana yaraşır’ bir sağlık hizmeti verdiklerini söyleyen Özel Batman Hastanesi yöneticileri, “insanlarımızın ekonomik durumunu göz önünde bulundurup minimum ücret tariflerini uyguluyoruz. En iyi hizmeti almaları için elimizi taşın altına koymaya devam edeceğiz” şeklinde konuştular.

“PERSONEL EĞİTİMİNE ÖNEM VERİYORUZ”

Bölgenin sağlık üssü olma yolunda ilerlediklerini ifade eden Özel Batman Hastanesi Müdürü Nesrin Dal, hekim kadrosu ve sağlık personellerinin güncel ve yenilikçi bir performansta hizmet ettiklerini belirterek “hastanemizde önce hasta odaları, yataklar, servis ve diğer yaşam alanlarını yeniledik, modernleştirdik. Hekim kadromuzu güçlendirdik ve hızlı bir şekilde tıbbi cihazlarımızı en yeni ve son model bir şekilde revize ettik. Hizmet içi eğitim seminerleri başta olmak üzere sağlık alanında yaşanan gelişmelerin takibi ve güncelliğini esas alıp sağlık çalışanlarımızı sürekli eğitimden geçiriyoruz. Öte yandan moral ve motivasyonla en iyi hizmeti verebilmek için ‘ayın personeli’ belirlenip zaman zaman sağlık çalışanlarımız ödüllendirilmektedir” dedi.

DİYALİZ VE YOĞUN BAKIM HİZMETLERİ İVME KAZANDI

16 yataklı yoğun bakım ünitesi ve bölgenin ihtiyacını karşılamak üzere 14+1 yatak kapasiteli diyaliz ünitesi ile sağlık alanında önemli bir açığı kapattıklarını sözlerine ekleyen Nesrin Dal, Batmanda özel sağlık sektöründe diyaliz ünitesinin sadece kendilerinde olduğunu belirtti. Dal “Yoğun bakım ünitesi her hastanede vardır. Ancak Batman ve bölge genelinde maalesef böbrek hasta sayısı epey fazla. Hastane yönetimimiz bu eksikliği göz önünde bulundurup hastanemiz bünyesinde de diyaliz ünitesi açıp önemli bir hizmete imza atmışlardır, yani diyaliz ünitesi sadece bizde var” dedi.

“HASTALARIMIZIN BÜYÜK ŞEHİRLERE GİTMEMESİ İÇİN UĞRAŞIYORUZ”

Batmandan ve hatta bölgeden hastaların ve hasta yakınlarının büyük şehirlerdeki hastanelere gitmemesi için uğraş verdiklerini ifade eden Özel Batman Hastanesi yönetimi, bel ve boyun fıtıklarında tecrübeli bir hekim olan Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Dr. Muammer Temuçin ve ekinin bu alanda çok başarılı operasyonlar gerçekleştirdiklerini belirtti. Batman ve bölge il ve ilçelerinden hastaların başarılı operasyonlar sayesinde büyük şehirlere gitmekten kurtulduklarını ifade eden hastane yöneticileri “Bu alanda ciddi bir hasta potansiyelimiz var. Öte yandan bir üst sınıf hastane sınıfı olan kardeş Özel Zilan Hastanesi sayesinde de insanlarımız sağlık alanında ciddi hizmetler veriyoruz. Bir üst kademdeki kardeş hastanemiz işte bu minvalde hastaların il dışına gitmelerine gerek duymayacak bir hizmet veriyor” dediler.

KADIN-DOĞUM DEPARTMANI GÜÇLENDİRİLDİ

Kadın Doğum ve hastalıkları konusunda bir çok birimi tek çatı altında topladıklarını belirten Özel Batman Hastanesi Müdürü Nesrin Dal, kadın hastaların 7 gün 24 saat iletişim kurabilecekleri bir sistem geliştirdiklerini söyledi. Dal “Gebe sınıfı oluşturarak hamile hastalarımızı zaman zaman eğitip bilinçlendirmek amacıyla hastane hattı kuracağız. Bu hat ile 7/24 esaslı kadın hastalarımız hekimlerle görüşüp iletişim halinde olacaklar. Plates topları ve diğer materyallerle gebe sınıfı oldukça aktif olacak bu sınıf anne adayları için çok faydalı olacak” dedi.

YENİLİK SÜRECEK

Özel Batman Hastanesinde her alanda yenilik ve revizyonun devam edeceğini ifade eden hastane Müdürü Nesrin Dal, “her seferinde bir üst kademdeki kaliteyi yakalama, yenilenme, güncellenme ve sağlık sektöründeki yenilikleri yakalama anlamında hekim kadroları, tecrübeli sağlık ekibi, cihaz ve ileri düzeydeki sistemi için çalışacağız. Hastane yönetimi şuan ‘daha iyi neler yapabiliriz?’ düşüncesiyle Batmana ve bölgeye daha iyi sağlık hizmetlerinin getirilmesi ve yeni yatırımlar için çaba sarf etmektedirler” dedi.

 

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.