SPOR GECESİ!
Yukarı

SPOR GECESİ!

SPOR GECESİ!
Bu içerik 362 kez okundu.

1955 Batman Belediyesi Spor Kulübü bünyesinde gerçekleştirilen sportif faaliyetleri, TP Kristal Park’ta düzenlenen akşam yemeğiyle tanıtıldı. Bu sene ikincisi yapılan spor gecesinde sezon içerisinde başarı elde edilen ve faal hale getirilen spor branşları bir bir görüntülü gösterimle tanıtılıp tebrik edildi.

PROGRAMA 300 KİŞİ KATILDI

Tanıtım programı gecesinde, sportif faaliyetlerle ilgili genel bilgilerin sunumu yapılırken Batman Belediyesi Spor Kompleksinde 26 branşta eğitim gören ve kimi branşlarda Türkiye, Balkan, Avrupa ve Dünya Şampiyonlukları elde eden sporcuların tanıtımı da yapıldı. Programa Vali Hulusi Şahin, AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, AK Parti Batman İl Başkanı Akif Gür, 1955 Batman Belediyesi Spor Kulübü Başkanı aynı zamanda Belediye Başkan Yardımcısı Doç. Dr. H. Murat Şahin, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, işadamları, bazı STK temsilcileri, antrenörler ve sporcular katıldı.

“8 LİSANSLI SPORCUMU VAR”

Gecede konuşan Aksoy, bölge insanının kadirşinas insan olduğunu, Batmanlı çocukların ise zeki, çalışkan ve fedakâr çocuklar olduğunu söylerken, Belediye Başkan Yardımcısı Doç. Dr. H. Murat Şahin ise, belediyenin sportif faaliyetlerini anlatarak,  Türkiye, Balkan, Avrupa ve Dünya Şampiyonlukları elde ettiklerini ve bununla da gurur duyduklarını açıkladı. Başkan Vekili Aksoy, göreve geldikleri günden bugüne kadar 8 binin üzerinde lisanslı, genel toplamda 20 binin üzerinde de çocuk ve vatandaşın Batman Belediyesinin Sporsal faaliyetlerinden yararlandığının altını çizerken şöyle devam etti:  “2016'nın eylül ayından bugüne kadar Batmanlı gençler spor dallarında büyük başarılar elde etti. Bu başarı iyi çalışma, iyi organize olma, iyi niyet ve hizmet odaklı çalışma sonucunda olmuştur. Batmanlı çocuklar Avrupa'da, ülkemizi büyük başarılarla temsil etmeye devam edeceklerine ve bunu hak ettiklerine inanıyorum” dedi.

 

ŞAHİN VE ÖZDEMİR TEBRİK ETTİ

Yapılan çalışmaların takdire şayan olduğunu, kısa süre içerisinde Batman Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy ve ekibinin çok iş başardığını, imkan sağlandığı ve güven duyulduğu takdirde gençlerin başarı elde ettiklerine şahit olduklarını belirten AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir,  bunun da ilimiz adına gurur kaynağı olduğunu belirtti. Kazanılan başarıların tesadüf olmadığını ifade eden Vali Hulusi Şahin ise, Belediye Başkan Vekili Aksoy ve ekibini tebrik etti. Vali Şahin, Batmanlı gençlere imkân verilmesi durumunda neler yapabileceklerini kısa sürede gördüklerini, bunun da mutluluk verici olduğunu kaydetti. Tanıtım gecesi, başarılı sporcuların tanıtım video gösterimi ile son buldu.

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.