Bu projeler Batmana can katar!
Yukarı

Bu projeler Batmana can katar!

Bu projeler Batmana can katar!
Bu içerik 431 kez okundu.

STK’lar ‘Batman’ için birleşti…

Batman Ticaret ve Sanayi Odası (BATSO) ile Batman Ticaret Borsası el ele vererek bir çok önemli proje için girişim başlattı. Oluşturulan komisyonlar ve yapılan görüşmeler neticesinde; ‘2019 yılı için tekstilde 15 bin istihdam, Canlı Hayvan Organize Bölgesi ve İyi Tarım-Organik Tarım’ projelerinde son aşamaya gelindi. Bu projeler sayesinde binlerce insanın iş sahibi olacağını müjdeleyen BATSO Başkanı A.Kadir Demir ve Ticaret Borsası Başkanı Arif Güneş, “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin başlattığı ‘Burası Türkiye, Burada İş Var’ şiarını, el ele vererek ‘Burası Batman, Burada İş Var’ deyip birlikte memleket için güzel çalışmalar yapacağız” dediler.

TESKTİL, HAYVANCILIK VE TARIM…

Valiliğe sunulacak projelerle Batmana ciddi katkı sunmaya hazırlandıklarını belirten BATSO Başkanı Demir, Cumhurbaşkanımızın önderliğinde ve TOBB’un desteği ile ‘2019 yılı istihdam hedefi’ni başlatıyoruz. Bu kapsamda valiliğe Tekstil’de yeni istihdamlar, canlı hayvan organize bölgesi ve tarım projelerini valiliğe sunacağız” dedi. Borsa Başkanı Güneş ise bu projelerin yanı sıra önümüzdeki 3-4 ay zarfında bölgenin en iyi lisanslı depoculuk projesini Batmana kazandırmayı hedeflediklerini ifade ettiler.

“DEVLETİN DESTEĞİNDEN YARARLANIN” ÇAĞRISI

Öte yandan BATSO ve Borsa yönetimi Batman iş dünyasına seslendi. Yeni istihdam seferberliğiyle ilgili açıklamalarda bulunan iki oda yöneticileri, işverenlere işsizleri işe alma çağrısı yaparak, "İstihdam teşviklerinden faydalanın" dediler. Yapılan açıklamada, hükümetin başlattığı yeni istidam seferberliği kapsamında iş dünyasına, girişimcilere 8 farklı teşviklerin sunulduğunu ve bunların pek çoğunun tarihi destekler olduğu belirtildi. "Nisan ayı sonuna kadar sağlayacağınız her ilave istihdamın tam 3 ay boyunca ücretini, sigorta primlerini ve vergisini devlet karşılıyor. Bu 3 ay boyunca işverenin maliyeti sıfır. 2 bin 21 TL ücret ve bin 113 TL sigorta ve vergiler olmak üzere 3 bin 134 TL'yi devletimiz karşılamış olacak. İşveren cebinden sıfır maliyetle yeni bir işsiz kardeşimizi işe almış olacak. Devamındaki 9 ay boyunca da devletimiz sigorta primlerini ve vergileri ödemeye devam edecek. Yani aylık bin 113 TL'yi devletimiz karşılayacak. Biz işverenler olarak sadece çalıştırdığımız kardeşimize ücretini ödeyeceğiz. İşe alınacak kişi kadın, genç ve engelli ise 9 aylık süre, 15 aya kadar uzamış olacak. Yine imalat sanayi ve bilişim sektöründe aylık bin 113 TL olan prim ve vergi teşviki 2 bin 712 TL olarak verilecek" şeklinde bilgi verildi.

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.