KEPENK KAPATTILAR!
Yukarı

KEPENK KAPATTILAR!

KEPENK KAPATTILAR!
Bu içerik 2186 kez okundu.

7 ay önce hizmete açılan Gültepe kapalı semt pazarında esnaf kepenk kapattı.

Batman Belediyesi tarafından son teknolojiyle donatılan doğal ürünlerin satıldığı Gültepe semt pazarı esnafı kan ağlıyor. Büyük umutlarla açtıkları işyerlerini siftahsız kapatan 21 esnaftan 6’sı daha önce kepenk kapatırken, kalan 15 esnafta bugün itibariyle kepenk kapattı. Evlerine artık ekmek götüremeyecek hale geldiklerini belirten semt pazarı esnafları; “Dayanacak gücümüz kalmadı, 7 aydır direniyoruz ama artık tükendik” diyerek belediye yöneticilerine görüşmek için yaptıkları tüm girişimlerin olumsuz sonuçlandığını ifade ederek “belediye başkan vekili ve yardımcılarına sorunumuzu bir türlü anlatamadık” şeklinde konuştular.

YETKİLİLER BİZİMLE GÖRÜŞMEDEN AÇMAYACAĞIZ

Belediye yetkililerinin ne kira, ne de tanıtım reklamı için hiçbir şekilde kendilerine yardımcı olmadığını ifade eden esnaflar; “Biz kendi bütçemizle el ilanları ve radyo reklamı vererek bir hareket yakalamaya çalıştık, ancak olmadı. Şuan maalesef tükendiğimiz noktayız. Son şansımız belediyenin, en azından işlerimizi düzeltene kadar bizden kira almaması ve reklam konusunda destek olmasıdır. Biz bugün itibariyle pazarı kapatıp, Pazar girişinde belediye yetkililerinin beklemeye başlayacağız. Belediye buna da duyarsız kalırsa, eşyalarımızı da içeriden çıkarıp evimizde oturacağız.” dediler.

“HANİ NEREDE KADIN İSTİHDAMI”

Pazardaki tek kadın esnaf olan Aynur Baytar; “Ben burada ev kadınlarının bana getirdiği el işi parçaları satıyorum. Son dönemde benimle çalışan kadınlarından artık malzeme alamıyorum. Benimle birlikte 10’a yakın ev kadını evine maddi destek sunmaktan mahrum kaldı.  Devletimizin kadın istihdamı ve kadınların iş alanlarına girmesi için yaptığı teşvikler ortadayken, belediyenin bize destek vermeyip bizi ortada bırakması ne kadar doğrudur kendilerine soruyorum.” dedi. 

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.