HDP adaylarından AK Parti’ye mesaj
Yukarı

HDP adaylarından AK Parti’ye mesaj

HDP adaylarından AK Parti’ye mesaj; “Batman için Murat bey ve Ziver bey ile çalışmaya hazırız”

HDP adaylarından AK Parti’ye mesaj
Bu içerik 3090 kez okundu.

Halkların Demokratik Partisi Batman Belediye Eşbaşkan adayları Dr. Mehmet Demir ile Songül Korkmaz, proje tanıtım toplantısında seçimleri kazandıkları taktirde; İluh Deresi, istihdam projeleri gibi Batmanın önemli meseleleri için AK Parti Belediye Başkan adayı Murat Güneştekin ve Milletvekili Ziver Özdemir ile birlikte işbirliği yapmaya hazır olduklarını belirttiler. Tanıtım toplantısında söz alan Demir, “Batmanın meseleleri partiler üstüdür. Bu nedenle merkezi hükümet nezdinde sorunların çözüm noktasında diyaloga hazırız” dedi. Batmanın çevresel, sosyal, imar, ulaşım ve bir çok alanda sorunların olduğuna dikkat çeken Dr. Mehmet Demir, “kurumlar ile belediyenin tam koordinasyon için çalıştıkları söylenemez. Belediye alanına dahil edilen yerlerde sorunlar var. Biz, yönetime geldiğimiz taktirde kurumlarla koordineli çalışmayı esas alıp hizmet alacağız. Sosyal donatılarda, yeşil alanlarda, park alanlarında sayı az. Şehir içinde halen hayvancılık var. Önümüzde yığınla tespit edilen sorunlar ve bu sorunları çözecek ciddi projelerimiz var. Uzman kurumlarla görüşüp Batmandaki sorunların çözümünde bilimsel ve uzman kurumlarla çalışacağız” diye konuştu.

“KAYYIM, BELEDİYENİN BORCUNU DÜŞÜRMÜŞ İSE TEŞEKKÜR EDECEĞİZ”

Öte yandan belediyenin borçları ile ilgili yapılan konuşmalarda farklı bir çıkış sergileyen HDP Adayı Dr. Demir, “eğer kayyım belediyenin borçlarını düşürmüşse basın açıklamasıyla kendisine teşekkür edeceğiz” dedi. Öte yandan Basın toplantısında kentin bir çok sorununa değinen ve sorunların çözümü ile ilgili projeleri anlatan Eşbaşkan adayları Mehmet Demir ile Songül Korkmaz, yıllık 4 milyon TL su kaynakları ve aydınlatma giderleri için güneş panelleri ve katı atık sistemini geliştirip belediyenin kendi elektriklerini üretmesi için projeleri hayata geçireceklerini ifade ettiler. Katı atık, atık su, peyzaj, park, oto park, sosyal ve kültürel alanlar, ulaşım, yol, parke ve sokak düzenlemeleri ile ilgili projeleri anlatan adaylar, “Batmana yakışan projelerle sorunları en aza indireceğiz” dediler.

İŞTE BAZI PROJELER…

HDP adayları yaptıkları toplantıda projelerini paylaştı. İşte birkaç proje başlığı: ‘Mahallelerde yaşlılar için sohbet evleri, çocuklar için oyun evleri, çok dilli kreşler, yeşil alanın kişi başına 2,8 metrekareden 10 metrekareye çıkarılması, İluh Deresi, bölgesel okuma salonları, kentsel dönüşümler, ulaşım…(

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.