Katliam tel’in edildi
Yukarı

Katliam tel’in edildi

​Düşünce ve İnanç Özgürlüğü platformumu tarafından Yeni Zelanda'da camilerdeki Müslümanlara yönelik saldırı, Gültepe camisinde kılınan gıyabi namazı ardından basın açıklamasıyla protesto edildi.

Katliam tel’in edildi
Bu içerik 449 kez okundu.

Cuma namazı çıkışı Gültepe Camisi önünde yapılan açıklamaya; AK Parti belediye başkan adayı Murat Güneştekin, HDP Eş Belediye başkan adayı Mehmet Demir, sivil toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Müslümanlara yönelik saldırıları kınayan Özgür DER şube başkanı Ramazan Çelikal, yaşanan olayın acı ve üzüntü verici olduğunu söyledi. Çelikal, "Yeni Zelanda'daki hain saldırıyı lanetliyor, İslamofobi'yi mağlup edeceğimizi ilan ediyoruz. Bu Mübarek günde yeni Zelanda’daki Müslüman kardeşlerimiden çok acı bir haber geldi,ChristChurch kentinin en-Nur Camii’ndeki Müslümanlara silahlı saldırganlarca ateş edilip Camide bulunan 49 kardeşimiz şehit edilirken 48 Müslüman kardeşimiz ise yaralandı bu olayı gerçekleştirenleri kınıyor, şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz” dedi. (Numan Ezgin)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.