Şampiyon Getaye Gelaw!
Yukarı

Şampiyon Getaye Gelaw!

Batman Belediyesi’nin ev sahipliğinde bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Uluslararası Yarı Maraton ve Halk Koşusu yapıldı.

Şampiyon Getaye Gelaw!
Bu içerik 585 kez okundu.

Türkiye Atletizm Federasyonu, Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı ile Batman Valiliği desteğiyle gerçekleştirilen 3. Uluslararası Yarı Maraton’a 3 farklı ülkeden 18 kategoride 7 yabancı 313 Türk olmak üzere toplam 320 atlet katıldı.

İLK ÜÇTE ÜLKE SPORCUSU YOK

21 kilometrelik etapta koşulan maratonda 151 forma numarasıyla katılan Getaye Gelaw 1 saat 3 dakika 52 saniyelik derece ile birinci, 389 forma numarasıyla Fetene Alemu Regasa, 1 saat 4 dakika 55 saniyelik derece ile ikinci ve 274 forma numarasıyla Kefyalew Deja Burıse, 1 saat 8 dakika 47 saniyelik derece ile üçüncü oldu. Yarı Maraton ile birlikte  yapılan 5 kilometrelik halk koşusu da Kuyubaşı TOKİ Köprüsünde start alıp, Batı Raman Ziya Gökalp Anadolu Lisesi karşısında oluşturulan bitiş çizgisinde son buldu. Minik - Yıldızlar ve Gençler olmak üzere iki ayrı kategoride gerçekleştirilen Halk Koşusu öncesinde koşu alanında Belediye Temizlik Müdürlüğü ekipleri çevre ve zemin temizliği gerçekleştirirken, Zabıta Müdürlüğü ise güvenlik tedbirleri aldı. 

ÖDÜLLER TÖRENLE VERİLDİ

Yarışların ardından Batman Belediyesi Ahmet Güneştekin Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen ödül törenine Vali Hulusi Şahin, Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Belediye Başkan Yardımcısı Doç. Dr. H. Murat Şahin, bazı kamu kurum ve kuruluş müdürleri, dereceye giren atletler, çok sayıda sporcu ve aileleri katıldı. Ödül töreninde konuşma yapan Vali Hulusa Şahin, Batman Belediyesinin 2 yıl gibi kısa bir süre içerisinde uluslar arası arenada farklı spor dallarında önemli başarılara imza attığını belirtirken, yapılan çalışmalardan dolayı başta Belediye Başkan Vekili Ertuğ Şevket Aksoy, ve Başkan Yardımcısı Doç. Dr. H. Murat Şahin olmak üzere emeği geçenleri kutladı.

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.