EŞBAŞKANLAR GAZETEMİZE KONUŞTU
Yukarı

EŞBAŞKANLAR GAZETEMİZE KONUŞTU

EŞBAŞKANLAR GAZETEMİZE KONUŞTU
Bu içerik 6407 kez okundu.

“Kayyımın dönemindeki bazı işleri sürdürmeye devam edeceğiz”

“İŞKUR kontenjanlarımız verilmeli”

“Kaçak binalar kesinlikle yıkılacak”

“ İşini iyi yapan kalacak”

“Ramazan çadırı yerine kuru gıda dağıtacağız”

“Şehir içi minibüsler için ‘havuz’ sistemi”

Batman Belediyesi Eşbaşkanları Dr.Mehmet Demir ile Songül Korkmaz, Kayyım döneminde işe alınan personellerin performanslarına bakacaklarını belirterek “işini iyi yapanlar kalacak ancak; hak etmediği pozisyonlara getirilen ve olağanüstü imkan tanınanlarla çalışmayı düşünmüyoruz” dediler. Gazetemize konuşan Eşbaşkanlar, kayyım döneminde başlatılan bazı uygulamaların toplumun yararı doğrultusunda devam ettirmeyi düşündüklerini belirterek “örneğin taziye evlerine yemek gönderme, yoksul vatandaşlara verilen ücretsiz ekmek dağıtımlarını sürdüreceğiz. Hangi taziye evinden talep gelirse karşılanacaktır” diyerek, sosyal projelerle yoksul ve ihtiyaç sahipleri için politikaların devam edeceğinin altını çizdiler.

İFTAR ÇADIRI YERİNE GIDA YARDIMI

Ramazan ayında açılan iftar çadırlarının israf olduğunu savunan Eşbaşkanlar Demir ve Korkmaz, “iftar çadırına genelde maddi durumu elverişli insanlar geliyor. Gelenlerin çok az bir kısmı yoksul insanlardan oluşmaktadır. Ekmek ve yemek israfı da çok yaşanıyor. Bizde Valilik Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürlüğü ile koordineli çalışıp gerçek ihtiyaç sahiplerine iftar çadırına vereceğimiz bütçe ile kuru gıda paketleri yapıp dağıtmayı düşünüyoruz” dediler.

KAÇAK BİNALARA AF YOK, MİNİBÜS HATLARI İÇİN YENİ DÜZENLEME

Gazetemize konuşan Belediye Eşbakanları, imar yasasına göre, kaçak yapılara kesinlikle müsamaha gösterilmeyeceğini belirttiler. Ruhsatsız ve kaçak olanların yıkılmaktan kurtulamayacağını ifade eden Eşbaşkanlar, “kaçak yapılar ve imara aykırı her inşaat didik didik edilecek” dediler. Ayrıca şehir içi minibüs hatları için minibüsçülerle görüşüp gerekirse ortak bir havuz sistemi ya da şehir içi trafiğini rahatlatacak projeleri uygulayacaklarını söyledi. Eşbaşkanlar “kimse kanunun ve nizamın üstünde değildir. Verilecek ortak karara uymayanın gerekirse hattını iptal ederiz” diye uyarıda bulundular.

“İŞKUR PERSONEL KONTENJAN HAKKIMIZ TANINMALI”

Öte yandan İŞKUR’un ‘Toplum Yararına Çalışma Programı’ kapsamında belediyeye vermesi gereken 200 civarındaki geçici işçinin geri çekildiğini söyleyen Belediye Eşbaşkanları, “İŞKUR’dan beklentimiz belediye bünyesinde hizmet verecek olan bu geçici işçilerin verilmesidir. örneğin belediyemiz bile Valilik ve İçişleri Bakanlığına bağlı devletin bir kurumudur. Şu ana kadar verilmişse yine verilmelidiğr ki, hizmetlerin aksamaması için bu gereklidir”

YILMAZ GÜNEY SİNEMASI İÇİN KAMUOYUNA DANIŞILACAK

Yılmaz Güney Sinema Salonunun kapasitesi ve ihtiyaca göre ebadını vatandaşlara soracaklarını ve bir kamuoyu araştırması yapacaklarını belirten Eşbaşkanlar, “eğer sinemanın ebadı eski yere uygunsa oraya yaparız. Daha büyük bir proje olursa gerekirse başka yere yaparız. Ama Yılmaz Güney Sinemasını Batmana yeniden kazandıracağız” diye konuştular.

“ALO TEVŞO ESNAFI DOĞALGAZA BAŞVURSUN”

Devam eden Alo Tevşo Projesi kapsamında bölgeye doğalgaz sisteminin getirildiğini ve ileride burada esnaflık yapanların muhakkak doğalgaza için başvuruyapması gerektiğini söyleyen Belediye Eşbaşkanları Demir ve Korkmaz “doğalgaza başvurmayanlara ruhsat verilmeyecek. ileride mağduriyetlerin yaşanmaması için esnaflar bu uyarıyı dikkate almalıdır” dediler.

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.