Son 6 gün!
Yukarı

Son 6 gün!

Son 6 gün!
Bu içerik 627 kez okundu.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 10. sezonu düzenlenecek olan Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'e katılma hakkı bulunan kulüplerin, katılım belgelerini en geç 19 Temmuz 2019 tarihine kadar TFF Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanı'na göndermeleri gerekiyor. Ancak BAL’daki tek temsilcimiz olan 1955 Batman Belediyespor’daki belirsizlik ve daralan süre tedirginlik yaratıyor.

ÇOK ACİL 22 BİN TL GEREKİYOR

Spor Toto BAL'a 2019-2020 sezonunda 160 takımın katılma hakkı bulunuyor. Bu takımlardan 84'ü Spor Toto BAL'da kalan, 67'si yerel amatör liglerden Spor Toto BAL'a çıkma hakkı kazanan ve 8'i TFF 3. Lig'den düşen, 1'i ise FIFA Disiplin Kurulu kararı ile TFF 3.Lig'den bir alt lige düşürülen takımlardan oluşuyor. 160 takım arasında yer alan Batman Belediyespor’da tüm kulüpler gibi evraklarını ve 22 bin TL’lik lige katılım ücretini bildirmesi gerekiyor, ancak şuan için Belediyespor’da hiçbir hareketlilik yok. Batman Belediyesinin takım hakkında henüz bir karar vermemesi ve mevcut yönetiminde kaynak bulamamasından dolayı kulüp, geçtiğimiz günlerde kapanmayla karşı karşıya kalmıştı.

GÖRÜŞMENİN SONUCU BEKLENİYOR

Geçtiğimiz hafta yaşanan bu kaosun ardından kayyım döneminde kulübün basın sözcüsü görevini yürüten Şeyhmus Sınır sorumluluk alarak, Batman Belediyespor’u devraldığını duyurmuştu. Spor kamuoyuna bomba gibi düşen bu haberin ardından, daha önce kulübü almak istemeyen Batman Belediyesi yetkilileri yeniden harekete geçti. Konu hakkında dün bir görüşme yapan yetkililerin, kulübün geleceği hakkındaki nihai kararı kamuoyuyla paylaşmaları bekleniyor. Belediyespor kulübünde yaşanan bu belirsizlik devam ederken, kulübün 19 Temmuz tarihine kadar TFF Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanı evraklarını ve 22 bin TL’lik lige bedelini ödemesi gerekiyor. (Murat Ezgin)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2019 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.