14 milyonluk yatırım!
Yukarı

14 milyonluk yatırım!

Beşiri Yolu Organize Sanayi mevkiinde İş adamı Yalçın Beyaz tarafından 14 milyon TL’ye mal olan Özel Yeni Hayat Engelli Bakım merkezi açıldı. Yaklaşık 160 personelin istihdam edileceği modern binada sosyal aktivitelerin yanı sıra mini sineması bile var.

14 milyonluk yatırım!
Bu içerik 9522 kez okundu.

TÜRKİYE SIRALAMASINDA 3’CÜ SIRADA

Batman-Beşiri yolu organize sanayi mevkiinde Geçen yıl yapımına başlanan Özel Yeni Hayat Engelli Bakım merkezi bu yıl inşaatı bitti. Yatırım hakkında bilgi veren Yalçın Beyaz, ”geçen yıl yapımına başladığımız Özel Yeni Hayat Engelli Bakım merkezi binamız inşaatı toplam 13 bin metre kare açık alan kapalı alan ise 10 bin metre kareyi kapsıyor. Bölgenin en büyük Türkiye genelinde ise üçüncü büyük bakım evi sıralamasındayız. Allah’ın izniyle binamızın açılışını Kurban Bayramın ardından açmayı hedefliyoruz. Bir hususu vurgulamak istiyorum; bakım merkezimin ruhsat aşamasında yapım ve inşaatının tamamlanmasına ve iskân izninin  alınmasında büyük katkıda bulunan başta Valimiz  Hulusi Şahin, olmak üzere Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetleri İl Müdürlüğü ve tüm diğer kurumlara teşekkür ederim” dedi.

300 YATAKLI KAPASİTEYE SHAİP

İki kattan oluşan ve  14 milyon TL ‘ye mal olan Engelli Bakım merkezi toplam 300 yataklı kapasiteye sahip. Zihinsel ve Ruhsal hastaların kalacağı bu odalar her türlü donanıma sahip ve oldukça konforlu. Binada ayrıca modern bir yemekhane mevcut. Merkezi Batmana kazandıran İşadamı Yalçın Beyaz “her gün üç öğün yemek çıkacak kahvaltı ve çıkacak olan yemek birinci sınıf olacak. Burada en kaliteli hizmeti vereceğiz” diye konuştu

BİNADA HER TÜRLÜ SOSYAL AKTİVİTE VAR

Yalçın,” binamızda zihinsel ve ruhsal hastalarımızın vakit geçirebilmeleri için binanın alt katında mini bir sinemamız olacak. Ayrıca hem binanın içinde hem bahçesinde her türlü sosyal aktiviteler olacak. Yani hiçbir eksik bırakmadık amacımız buraya gelecek olan zihinsel ve ruhsal hastaların her türlü ihtiyaçlarını profesyonel ekiple gidereceğiz ” dedi.

160 PERSONEL HİZMET VERECEK

160 personelin istihdam edileceğini söyleyen Yalçın, ”amacımız bu tür hastalara en kaliteli hizmeti sunmaktır. Bu nedenle ful donanımlı yaptığımız Bakım evimizde Sosyal hizmetler Uzmanları, Psikologlar, hemşireler , engelli bakım hizmetli personel, aşçı, garson  yanı sıra binanın güvenliğini sağlayacak güvenlik personeli, temizlik personeli ve diğer bölümler için burada  personel istihdam edilecek” şeklinde bilgi verdi. 

Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.