RÜYA OKUL AÇILIYOR!
Yukarı

RÜYA OKUL AÇILIYOR!

RÜYA OKUL AÇILIYOR!
Bu içerik 1190 kez okundu.

Batman Havaalanı kavşağında yapılan ve Türkiye’nin en gözde eğitim kurumlarından biri olacak olan Batman final Okulları Yaşam ve Başarı Kampüsü, Bayramdan hemen sonra açılacak.  15 dönüm üzerine kurulan ve tam 25 Milyon TL’ye mal olan rüya okul, görenleri adeta büyülüyor. 

TÜRKİYE’YE MODEL OLACAK BİR YATIRIM

Türkiye’de model olacak olan bu eğitim kampusu ile başarılı, aile ve topluma yön verebilecek düzeyde iyi eğitimli bireyler yetiştirmek için bu yola baş koyduklarını belirten Final Okulları Bölge Müdür Yardımcısı Selçuk Alat; “Anaokul, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi bulunan Batman final Okulları Yaşam ve Başarı Kampusunun içerisinde spor salonu, bilim sanat atölyesi ve yüzme havuzlu Anaokul, 14 derslikli ilkokul, 16 derslikli ortaokul ve 30 derslikli Anadolu Lisesi ile Fen Lisesi yer alıyor. Kampüste ayrıca; kapalı spor salonu bay-bayan ayrı yüzme havuzları, açık futbol sahası, açık basketbol sahası, Atölyeler ve laboratuarlar (görsel sanatlar atölyesi, müzik atölyesi, robotik kodlama atölyesi, yabancı dil atölyesi, teknoloji tasarım atölyesi, Fen laboratuarı ve kütüphane) 350 kişilik konferans salonu, 500 kişilik yemekhane, yürüyüş parkuru ve teknoloji sınıfları bulunuyor.”

 “OKUL İÇİNDE OKUL YAPTIK”

Okulun teknik özelliklerine dikkat çeken Müdür Yardımcısı Selçuk Alat; “Bizim için her şeyden önce önemli olan ‘Türkiye’ye model olacak’ dediğimiz bu eğitim yuvasında topluma ve ülkemize fayda sağlayacak bireyler yetiştirmektir. Bu bağlamda örnek veriyorum; anaokulumuz diğer binalarımızdan tamamen bağımsız, okul içerisinde başka bir okul yaptık, yine aynı şekilde ilkokul ve ortaokulumuz da lise bölümünden bağımsız yapılmıştır. Bu işlem, çocukların adapte olabilmesi için çok önemli bir nokta. Öte yandan yer itibariyle şu anda yerleşim alanlarının dışında olmamamız sebebiyle havası ve çevresinde sosyal alanların, internet kafe, alışveriş merkezleri ve benzer şeylerin olmaması, çocuklarımızın tamamen kendilerini derslere adapte edebilecek olabilmesi de çok önemli bir avantajdır.”

“OKUL İÇERİSİNDE SPOR KOMPLEKSİ KURDUK”

Harika bir eğitimin yanı sıra ‘sağlıklı olmanın temeli spordan geçer’ ilkesini de kampüste hayata geçirdiklerini söyleyen Selçuk Alat; “Eğitim kalitemiz, Batman’daki 20 yıllık tecrübemizle aynı şekilde devam edecektir. Ancak bunun yanı sıra çocuklarımızı sağlıklı bireyler olarak yetiştirmek için spora büyük önem veriyoruz. Bu nedenle kampüsümüz de, eğitim binalarımızdan tamamen bağımsız olarak, kapalı spor salonu, halı saha, yüzme havuzları, basketbol sahası ve birçok spor branşını için de tüm detayları düşündük. Aslında bu alandaki her şey, ilgili federasyonların kriterlerine uygun, yani bir bakıma yine anaokulunda olduğu gibi burada da okul içerisine spor kompleksi kurduk diyebiliriz.”

‘BU YIL HEDEFİMİZ 900 ÖĞRENCİ’

Hedeflerinin bu sene itibariyle 900 öğrenci almak olduğunu ifade eden Alat, “Şu anda bölgede ve Türkiye’de yapı ve büyüklük itibariyle, sınıf sayısı, yeşil alan ve bahçe itibariyle yüzde 2’lik dilime giren bir okulumuz var. Şunu ifade etmekte fayda görüyoruz, bizim bir okul kültürümüz var ve biz bu kültürü yıllardır; Tılmerç’te bulunan anaokul, ilkokul, ortaokulu binamızda ve kent merkezinde yer alan lise binamızda Batman halkına en iyi şekilde hizmet verdik. Bu büyük emek sonuncunda da binlerce öğrencimize Türkiye’nin en iyi okullarını kazandırdık. Şimdi ise tecrübemiz, disiplinimiz ve kendimize özgü sistemimizle çocuklarımızı Türkiye’nin model okulunda eğiteceğiz.”dedi. 

Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.