2 DALDA 16 MADALYA!
Yukarı

2 DALDA 16 MADALYA!

İlimizi temsilen liseler arası yapılan Judo bölge şampiyonasına katılan Batman karması 12 madalyayla yarı finallere yükselirken, karatecilerimiz ise TÜGVA kurtuluş turnuvasından 4 madalya ile dönmeyi başardı.

2 DALDA 16 MADALYA!
Bu içerik 290 kez okundu.

YARİ FİNALLER AFYON’DA YAPILACAK

Batman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün 2019-2020 Okul Sporları faaliyet programında yer alan Genç kızlar ve genç erkekler (Liseler arası) judo bölge şampiyonasından çeşitli okullardan katılım sağlayan sporcularımız 12 madalya ile döndüler. 10-13 Ocak 2020 tarihleri arasında Elazığ ilinde yapılan bölge şampiyonasında 5 birincilik, 2 ikincilik ve 5 üçüncülük alan sporcularımız büyük bir başarı elde ederek yarı finallere yükseldi. Kategorilerinde dereceye giren 12 sporcumuz Şubat ayında Afyonkarahisar ilinde yapılacak olan yarı finallerde ilimizi ve okullarını temsil edecekler.

KARATECİLERİMİZDEN 4 MADALYA GELDİ

Batman’ı temsilen 10-12 Ocak 2020 tarihleri arasında Adana ilinde yapılan TÜGVA Kurtuluş Turnuvasına katılan 6 sporcumuzdan Gamze Yılmaz ile Melek Orhan, erkeklerde ise Muhammed Yusuf Gültekin ve Ferhat Kızmaz üçüncü olmayı başardı.  Turnuvada Batmanlı sporcularla özel olarak ilgilenen ve başarı dileyen Türkiye Karate Federasyonu Başkanı Esat Delihasan, Petrol kentinin sporcu fabrikası gibi çalıştığını belirterek Batman’dan övgüyle bahsetti. Antrenör Sedat Yılmaz nezaretinde haftanın 7 günü disiplinli ve programlı çalışan sporcularımız, her gün başarılarına yenilerini eklemeye devam ediyor. (Turhan Kartal)

​ JUDO’DA MADALYA KAZANAN GENÇ KIZLAR

48 kg’da Elif Mutlu 1. – Batman Spor Lisesi

70 kg’da Büşra Koç 1. – Batman Lisesi

+70 kg’da Hayrünnisa Aslan 1. - Özel Bilim Teknik Koleji

70 kg’da Esra Özkan 2. – Zübeyde Hanım Kız Meslek Anadolu Lisesi

40 kg’da Halime Yalçın 3. – Selahattin Eyyübi Anadolu Lisesi

63 kg’da Sedefnur Uluçam 3. - Batman Spor Lisesi

JUDO’DA MADALYA KAZANAN GENÇ ERKEKLER

55 kg’da Bünyamin Nasıroğlu 1. – Özel Bilim Teknik Koleji

90 kg’da Hamza Karabulut 1. - Özel Bilim Teknik Koleji

50 kg’da Yakup Ay 2. – Batman Spor Lisesi

66 kg’da Alihan Filiz 3. - Özel Bilim Teknik Koleji

81 kg’da Veysel Balur 3. – Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi

+ 90 kg’da Harun Kurtbaş 3. – İluh Anadolu Lisesi

Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.