BELEDİYE ATIK PİL TOPLAMA STARTINI VERDİ
Yukarı
Advert

BELEDİYE ATIK PİL TOPLAMA STARTINI VERDİ

BELEDİYE ATIK PİL TOPLAMA STARTINI VERDİ
Bu içerik 317 kez okundu.

Batman Belediyesinin, Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesi’ ile birlikte yürüttüğü “Okullar Arası Atık Pil Toplama Kampanyası”  start aldı. Batman Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ile TAP (Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği) işbirliğiyle her yıl düzenlenen “Okullar Arası Atık Pil Toplama Kampanyasının bu yılki çalışmasında 200 okula ulaşılması hedefleniyor.  Batman’da bulunan bütün ilkokul, ortaokul ve liseleri kapsayan ve 30 Nisan 2020 tarihine kadar sürecek olan kampanyada en fazla atık pil toplayarak dereceye giren 5 okula çeşitli ödüller verilecek.

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğünce okullara atık pil kumbara ve kutularının yanı sıra afiş ve kampanya materyalleri bırakılması çalışmasında, Başkan Yardımcısı Ercan Astan’ın katılımı ile Batman Raman Anadolu Lisesi, Vakıfbank İlkokulu, Ziya Gökalp Ortaokulu ve İMKB Pazaryeri Ortaokul’u ziyaret edildi. Batman Kent Merkezindeki okulların dâhil olduğu ve Batman Belediyesi’nin destek verdiği kampanya ile öğrencilerde ve kamuoyunda çevre bilincinin geliştirilmesi ve geri dönüşüm uygulamalarının yaygınlaştırılması hedefleniyor.

Belediye Başkanı Yardımcısı Astan, bu sene okullarda evsel atık, yağların toplanması ile ilgili çalışma yürüteceklerini belirterek: “Amacımız doğamıza zarar veren atıkların önüne geçmek tir. Bunun için toplumda çevre bilincini artırmaktır. Atık pil toplama kampanyasını sadece okullarda değil sağlık kurumları, muhtarlıklarda da başlatmayı hedefliyoruz” dedi.  

Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.