Belediyeden Eren’e cevap
Yukarı
Advert

Belediyeden Eren’e cevap

Belediyeden Eren’e cevap
Bu içerik 2144 kez okundu.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Eren’in gazetemizde önceki gün yayınlanan röportajının bir bölümünde, Batman Belediyesinde görev yerleri değiştirilen antrenörler için belediyeye iki teklifi olmuştu. Yayınlanan röportajın ardından belediye teklif hakkında cevap açıklaması yaptı.

AÇIKLAMA RESMİ SİTEDEN YAPILDI

Batman Belediyesinin resmi internete sitesinde yayınlanan ve Batman Belediyesi spor şefliği imzası taşıyan açıklama şöyle; “Bir Gazetemizde ilimizdeki spor faaliyetleri ile ilgili yapılan röportajda sorulan bir soru üzerine İlimiz Gençlik ve Spor İl Müdürü tarafından verilen cevapta çalıştırıcı olarak Belediyeye Kayyum döneminde alınan personellerimizin yer değişikliklerine eleştirisel bir yaklaşımla cevap verildiği ve aynı zamanda yol göstericilik rolüne soyunulduğu görülmüştür.

Belediye bünyesine kapasitenin çok üzerinde 92 çalıştırıcı alındığında, yüzlerce belediye personelinin işlerine son verildiğinde seslerini çıkarmayıp Belediye yönetimi seçimlerden sonra seçilmişlere devredildiğinde statlarını Belediye çalışmalarına kapatan uygulamalara imza atanların, makam ve mevkileri nedeniyle Belediyeye ve çalışanlarına selam vermekten korkanların Belediye uygulamaları konusunda yol gösterici rollere bürünmeleri düşündürücüdür. Belediye seçimlerinden sonra İŞ KUR tarafından farklı kurumlar adına alınıp Belediye Temizlik İşlerinde görevlendirilen elemanların neden bu şekilde çalıştırıldıklarına ses çıkarmayanlar aynı elemanların seçimden sonra Belediyeden çekilerek kurumlarına geri gönderilmeleri hususunda da yol göstericilik rolüne soyunmamış ve genel bir sessizlik sergilemişlerdir.

Belediyemiz yöneticilerinin “hizmet konusunda herkesle çalışmaya hazırız” açıklamalarına rağmen hiçbir kamu yöneticisi bu çağrıya olumlu yaklaşmamıştır. Belediye uygulamaları konusunda yol göstericiliğine soyunanlar Belediyeye uğramaktan bile imtina etmektedirler. Belediye Spor İşleri Müdürlüğümüzün çalışmaları, yapılanmasının değiştirilmesi ve yeni spor politikamız konusunda kamuoyu defaten bilgilendirilmiştir.

Buna rağmen ilgili müdürlük bu konudaki uygulamalarımızdan rahatsızlık duyuyorsa personellerimizi kendi kadrolarına hakları saklı kalmak kaydıyla naklen alabilir. Biz emeğin ve ekmeğin kutsallığına inanarak kimsenin işsiz ve aşsız kalmaması için çabalıyoruz. Söyleyecek sözü ve yapacak uygulaması olan herkesi gazete haberleri aracılığı ile mesajlarını iletmelerini değil Belediyeye uğrayıp bir kahve içmeye davet ediyoruz. Bu ziyaretler yapıldığında Batmana daha yararlı hizmetler yapılmış olacaktır. Belediyemizin kapısı tüm vatandaşlarımıza olduğu gibi bürokratlarımıza da açıktır. Ancak Belediyeye gelmekten imtina edenlerin Belediye uygulamaları konusunda öneride bulunma açıklamalarını da abesle iştigal olarak gördüğümüzü belirtmek isteriz.” denildi.

HALİL EREN NE DEMİŞTİ?

Önceki gün gazetemizde yayınlanan röportajda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Halil Eren’in Batman Belediyesinin temizlik, su, park, bahçe ve kanalizasyona görevlerine verdiği ancak kayyım dönemin antrenörlük yapan 35 spor adamı var. Belediyenin aldığı bu kararı nasıl değerlendiriyorsunuz sorusuna şu cevabı vermişti; “Batman Belediyesinin 35 spor adamını farklı birimlere vermesini doğru bulmuyoruz. Antrenörlerimiz asli görevlerine tekrar dönmelidirler. Spor adamları kolay yetişmiyor. Sanırım bu konu için Batman Belediyesi ‘tesislerimiz yok, antrenörlerin eğitim vereceği alan olmadığı için böyle karar aldık’ tarzında bir açıklamada bulunmuştu. Durum böyleyse ben Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü olarak belediyeye sizin aracılığınızla iki teklif sunuyorum. Birincisi bizim tesislerimiz ve yetiştirecek sporcumuz çok bu antrenörlerimizi valilik oluruyla kendi kurumumuzda görevlendirelim, Batmanlı gençlerimiz eğitsinler. İkinci teklifimiz ise, belediye yok bir antrenörlerimizi size vermeyiz ama tesis sorunumuz da var diyorsa. Buyursunlar, biz tüm tesislerimizin kapılarını çocuklarımızın eğitilmesi için belediyemize açıyoruz. Antrenörler görevlerine dönsün ve bize ait olan tüm tesislerde çalışmalarına devam etsinler.”

Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.