OKUYARAK ŞUURLANMALIYIZ”
Yukarı

OKUYARAK ŞUURLANMALIYIZ”

OKUYARAK ŞUURLANMALIYIZ”
Bu içerik 297 kez okundu.

AK Parti İl Başkanı Gür “okuyarak şuurlanmalıyız”

AK Parti İl Başkanı Av.Abdullah Akif Gür, “Zihinsel işgali ortadan kaldırmanın yolu geleceğimiz olan gençlerin okuyarak öğrenerek araştırarak şuurlanmasıdır” dedi.

AK Parti Batman İl Başkanı Av. Abdullah Akif Gür ve partililer  19-27 Ekim tarihleri arasında açık olacak Batman 3. Kitap Fuarını gezdi. Batman’daki kitap fuarını gezen Gür, fuar alanındaki vatandaşlarla selamlaştı, stantları gezdi ve kitapçılarla sohbet etti.

Gençlere ve çocuklara kitap hediye çeki veren Gür, köy okulları için de kitap kumbarası  projesine destekte bulunup kitap bağışladı. Genç nüfusun yoğun olduğu Batman’da  böylesine güzel bir  fuarının yapılıyor olmasının  sevindirici bir durum olduğunu belirten Gür, kitap fuarında bulunmanın kendileri için önemli olduğunu söyledi.

Gür, “Batman’da özellikle genç neslin kitapla daha yakın olması, kitaplı olması, kitabi olması bakımından da katkıda bulunmasını temenni ediyorum. Bildiğiniz gibi ilk emri ‘oku’ olan bir dinin mensuplarıyız. Hz. Peygamber’e oku emri, Cebrail aleyhisselam’a geldiği zaman cevabı; ‘ben okumayı bilmiyorum’ olmuştu. Mühim olan alfabe değil, okuyup yazmak değil, mühim olan gerçekten kainat kitabının okunması olduğunu, bize aslında bu ikra emriyle öğretilmiş oldu. Tabi ki yazmak, kitabi bilgi sahibi olmak önemli, ama esas olarak Cenabı Allah bize vahiy ile birlikte kainat kitabının nasıl okunacağını, evrenin nasıl okunacağını öğretti” dedi. 

Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.