‘Güvenlik Soruşturması’ mağdurları artıyor
Yukarı
Advert

‘Güvenlik Soruşturması’ mağdurları artıyor

“36 yıl önce babası gözaltına alındığı için işe giremeyenler var” diyen Baro Başkanı Çakan “çok ciddi mağduriyetler var, artık buna ‘dur’ demenin zamanı gelmiştir” dedi.

‘Güvenlik Soruşturması’ mağdurları artıyor
Bu içerik 1235 kez okundu.

Türkiye’de özellikle bölgemizde memur olmak isteyenlerin karşılaştığı ‘güvenlik soruşturmaları’ nedeniyle çok sayıda mağduriyetin yaşandığını belirten Baro Başkanı A.Hamit Çakan “sayıları gittikçe artan insanlar mağdur ediliyor, mağdurlarla beraber aileleri ile birlikte ciddi bir kesim mağdur olmakta ve bu kesim devlete küsmüş vaziyette, bu vahim bir durumdur” dedi. 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişimi sonrası bazı uygulamaların mağduriyete neden olduğunu ifade eden ve gazetemize konuşan Baro Başkanı Çakan, özellikle devlet kademelerine başvuranların ‘Güvenlik Soruşturması’na takıldıklarını söyledi. Her gün benzer taleplerin kendilerine ulaştığını söyleyen Çakan “buna artık bir çözüm gerekiyor. Hiçbir soruşturma görmemiş ve sicilleri temiz olan insanların çok eskiden dolaştığı kişiler, ya da basit bir sosyal medya paylaşımı veyahut ailelerinden birinin yaşadığı soruşturma yüzünden insanların mağdur edilmesi çok yanlış” diye konuştu.

“SUÇ KİŞİYİ İLGİLENDİRİR”

MİT, Emniyet, Jandarmanın istihbari bilgileri ışığında bu mağduriyetlerin yaşandığına dikkat çeken Baro Başkanı Çakan “suç kişiyi ilgilendirir. Ayrıca öğrencilik zamanında yurtta bir ışık kapama eylemi, oturma eylemi belki de daha basit bi hareketi yüzünden insanlar fişlenmiş ve eski FETÖ istihbarat bilgileri yüzünden bu insanlar ebediyen fişlenmişler. Ne malum, belki bunlar sonradan değişmiş ve devlet kurumlarında hizmet etmek istiyorlardır. Ayrıca hiç biri hakkında soruşturma yok. Aile fertlerinden biri hata yapmışsa bile suç kişiyi ilgilendirir. Siyaset, bürokrasi ve sivil dinamiklerin bu hukuksuzluğa bir ‘dur’ demelerinin vakti gelmiştir” şeklinde ifadeler kullandı. (Murat Ezgin)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.