Kitap Fuarı açıldı
Yukarı
Advert

Kitap Fuarı açıldı

Valiliğin katkılarıyla 100 yayınevi ile onlarca yazarın katılımıyla İlimizde 3'üncü defa kitap fuarı açılışı gerçekleştirildi.

Kitap Fuarı açıldı
Bu içerik 781 kez okundu.

19-27 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan fuar, Cumartesi günü yapılan törenin ardından kapılarını kitapseverlere açtı. Adalet Caddesi'nde düzenlenen ‘Batman 3’üncü Kitap Fuarı’ açılışına; Vali Hulusi Şahin, Milletvekilleri, Batman Üniversitesi  Rektörü Aydın Durmuş, Kültür Bakanlığı yetkilileri, yazarlar, kamu kurum müdürleri, siyasi parti ve STK temsilcileri ile çok sayıda  öğrenci ve vatandaş katıldı.Açılış öncesi yapılan konuşmalarda Batman halkının kitaba ve yazarlara gösterdiği ilgiye dikkat çekilerek okumanın önemine vurgu yapıldı. "Batman Her Yerde Okuyor" sloganıyla açılan fuarın kitapseverler için bir fırsat olduğu ifade edildi. Fuara büyük ilgi gösteren öğrenciler ise kitap fuarı için çok mutlu olduklarını ve devamlı yapılması istediklerini dile getirdiler. Batman’da üçüncü defa düzenlenen fuarda etkinlikler ve imza günleri yapılacak. Onlarca stanttın yer aldığı fuarda 100 yayınevi ile 80 yazar katılacak. Açılışa yoğun ilgi gösterilirken fuarın 27 Ekim’e kadar 09.00 ila 21.00 saatleri arasında ziyaretçilere açık olacağı belirtildi.

YAZARLARIMIZ DA FUARDAYDI

Öte yandan Gazetemiz yazarlarından Muhammed Zeki ile Matematik Öğretmeni İbrahim Ergün, stantta ilgi gören isimler oldu. Ayrıca İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcısı ve aynı zamanda Batmanlı Yazar Asım Ekren Batman Kitap fuarında açtığı stantta üç farklı yazdığı kitapların (Haberle Karşı Yasal Haklar – Taraftara Uygulanan Spor Suçları – Doktorlara ve Sağlıkçılara Uygulanan Şiddetin Hukuki Boyutu ve Sonuçlar), payına düşen tüm gelirini ihtiyaç sahibi öğrencilere bağışlayacağını söyledi. Fuarda Batmanlı yazarların bu sene fazla olması dikkat çekti. (Mehmet İslamoğlu)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.