Batman’da bir ilk!
Yukarı
Advert

Batman’da bir ilk!

Uz. Dr. Evren Kanat tarafından Batman’da Bölge hastanesi yanı Hukukçular Plaza altında Özel Gastroentroloji merkezi açıldı.

Batman’da bir ilk!
Bu içerik 4495 kez okundu.

Son teknoloji modern cihazlarla donatılan merkezde Gastroentroloji ve hepatoloji hem mide bağırsak hastalıkları hem de Karaciğer hastalıklarının tedavisi yapılabilecek. Tıp eğitimini Diyarbakır ve Van’da tamamlayan Batmanlı Doktor Evren Kanat, mesleğe 2005 yılında başladı. 2015 yılına kadar İstanbul’da görev yapan Dr. Kanat, Şişli Etfal ve Ümraniye eğitim araştırmada ihtisasını tamamladı. Daha sonra 2.5 yıl Batman’da zorunlu hizmet yapan deneyimli doktor, akabinde 1 yıl özel sektör ve arada İstanbul ile Ankara’da üst düzey eğitimlere katıldı.

"İSTANBUL VE ANKARA’YA GİTMEYE GEREK KALMAYACAK"

Deneyimli personel ekibiyle Batman ve bölgeye hizmet vermeye başladıklarını ifade eden Uz. Dr. Evren Kanat; “Burayı Gastroentroloji merkezi olarak açtık. Burada Gastroentrolojiyle ilgili temel ne işlem varsa yapabiliyoruz. Endoskopi, kolonoskopi, polipektomi, önemli hastalıkların teşhisinde kullandığımız biyopsi ve bazı ağır vakalar ERCP gibi, kanamalı hastaları Dünya hastanesinde hastane ortamında işlemlerini yapıyoruz. Endoskopik ultrasyonun yanında çocuk hastalara da endoskopi yapabiliyoruz. Bütün laboratuar imkanlarımız mevcut. Bölgeden Batman’a ciddi bir talep var. Özellikle Siirt, Mardin ve Şırnak’tan yoğun bir hasta talebi var. İnşallah bu merkezimizde hastalarımızın İstanbul ve Ankara’ya gitmeden kendi memleketlerinde tedavilerini sağlayacağız. Kliniğimiz Batman ve bölgemize hayırlı olsun” dedi. (Murat Ezgin)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.