KARAR VERİLDİ
Yukarı
Advert

KARAR VERİLDİ

Batman Petrolspor’da idari ve mali krizi için düğmeye basan ve iş insanlarıyla iki kez bir araya gelen Vali Hulusi Şahin son toplantıdan çıkan kararı açıkladı ve Petrolspor’un geleceğini Av. İrfan Yurttaş ve Teknik Direktör kardeşi Tarık Yurttaş’a emanet

KARAR VERİLDİ
Bu içerik 901 kez okundu.

KULÜBE 3 TALİPLİ ÇIKTI

Petrolspor’daki idari ve maddi krizin çözülmesi için geçtiğimiz hafta pazartesi günü yapılan ilk toplantıda kulübe talipli olarak sadece iş adamı Esat Özgül çıkmıştı. Yurttaş kardeşlerin eleştirildiği toplantıda, “kulübe sahip çıkmak istiyorsalar buyursunlar gelip projelerini anlatsınlar” çağrısında bulunan Vali Şahin’in daveti üzere Cuma günü yapılan ikinci toplantı için Batman’a gelen Yurttaş kardeşler, projelerini anlatıp kulübe yeniden talip olduklarını ifade ettiler. İkinci toplantıda bir üçüncü talipli ise, mevcut Petrolspor yönetiminde As Başkanlık görevini yürüten Tekin İnci oldu. Adayların projelerini dinleyen Vali Hulusi Şahin ardından toplantıda bulunan iş adamlarına söz vererek fikir alışverişinde bulundu.

İŞ ADAMLARI KULÜBÜN YURTTAŞLARA VERİLMESİNİ İSTEDİ

3 talipliyi ve toplantıdaki işadamları dinleyen Vali Hulusi Şahin eski başkan Ekrem Konaç’a da söz hakkı verdi. Söz alan Konaç konuşmasında Esat Özgül ve Tekin İnci’ye hisselerini bedelsiz vereceğini ama Yurttaş kardeşler alacak ise, kendisiyle birlikte diğer üç ortağın toplam % 75’lik hissesi için daha önce konuştukları 600 bin TL’yi talep edeceğini ifade etti. Bu konuşmanın ardından Vali, karar vermek için iş adamlarını da dinledi. Toplantıdaki iş adamları da kulübün, işin ehli olan ve projelerini beğendikleri Yurttaş kardeşlere verilmesini uygun gördüklerini belirttiler.

1 MİLYON 200 BİN TL KULÜBE DESTEK SAĞLANACAK

Yapılan bu fikir alışverişinin ardından kararını açıklayan Vali Hulusi Şahin, kulübün Yurttaşlar kardeşlere verilmesinin uygun olduğunu ve Konaç’ın talep ettiği 600 bin TL’nin olmamasını gerektiğini vurguladı. Bu duruma çözüm üreten Vali Şahin, Ekrem Konaç’ın % 45’lik hissesini valiliğe ve üç kişiye ait % 10’luk hisselerin de BATSO, Borsa ve Ziraat  Odasına hibe edilmesini istedi. Bu hisselerin pazartesi günü devredilmesini ardından İrfan Yurttaş’ın acil olarak 600 bin TL kulüp kasasına koymasını isteyen Vali, kendisinin de kulübe 600 bin TL kaynak yaratacağını ifade ederek toplantıyı sonlandırdı. (Murat Ezgin)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.