“7/24 OPERASYON VAR”
Yukarı

“7/24 OPERASYON VAR”

“7/24 OPERASYON VAR”
Bu içerik 305 kez okundu.

Bir dizi temaslarda bunamak üzere Batman'a gelen İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, PKK tarihinin en güçsüz günlerini yaşadığını söyleyerek, ‘Kıran Operasyonları’nın devam edeceğini belirtti.

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Van, Bitlis, Tunceli ve Bingöl'den sonra Batman'a geldi. Bingöl'den helikopterle İl Jandarma Komutanlığına gelen Bakan Yardımcısı Ersoy ve Orgeneral Çetin, Batman Valiliğini ziyaret ettiler. Burada Batman Valisi Hulusi Şahin, İl Jandarma Komutanı Albay İsa Çakmak, İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, vali yardımcıları ve bazı kurum amirleri tarafından karşılandı.

Ziyaretle ilgili açıklamada bulunan İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, PKK'ye karşı başlatılan kıran operasyonlarına değinerek PKK tarihinin en güçsüz günlerine geldiğini aktardı.

“DURMADAN SAHADAYIZ”

Kıran operasyonlarıyla çok başarılı sonuçlar elde ettiklerini aktaran Ersoy, "Bölge genelinde sağladığımız huzur ve güven ortamının kalıcı hale gelmesi için operasyonlarımız aralıksız devam ediyor ve durmadan sahadayız. Bölücü terör örgütüne karşı verdiğimiz mücadeleyi 7/24 kesintisiz bir şekilde devam ediyoruz. Bölgedeki illerimizi, valilerimizi, güvenlik birimlerimizi ziyaret ediyoruz. Yapılan çalışmalar ve bundan sonra yapılacak çalışmalar hakkında bilgiler alıyoruz. Yaz döneminde yaptığımız Kıran-1, Kıran-2, Kıran-3 operasyonlarıyla çok başarılı sonuçlar elde ettik. Terör örgütü tarihinin en zayıf ve en güçsüz günlerine geldi" dedi.

"HUZURLU ORTAMI ÖMÜR BOYU KALICI HALE GETİRMEYİ SAĞLAMAK İSTİYORUZ"

PKK zayıflandıkça bölgenin huzur bulduğuna dikkat çeken Ersoy, "Biz huzurun, güvenliğin ne demek olduğunu son yıllarda yakaladığımız ortamda çok iyi biliyoruz. Ekonomisinden sosyal ilişkilere kadar her alanda ne kadar güzel gelişimler yakaladığımızı hep birlikte gördük. Bugün Batman'da terör konuşulmuyorsa bugün Tunceli'de turizm konuşuluyorsa bugün Bingöl'de tarım ve hayvancılık konuşuluyorsa bugün Hakkari'de madencilik konuşuluyorsa bugün Van tarihinin en yoğun turistini alabiliyorsa bunların hepsinin sağlanan huzur ortamından kaynaklandığını hem biz biliyoruz hem de bölge halkımız biliyor. O yüzden halkımızın bugüne kadar verdiği destekle elde ettiğimiz başarıları budan sonra da pekiştirerek devam ettirmek ve bu güzelliği ömür boyu kalıcı hale getirmeyi sağlamak istiyoruz. Ziyaretimizin temel amacı budur" şeklinde konuştu. 

Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.