BU ÇOCUK YARDIM BEKLİYOR
Yukarı

BU ÇOCUK YARDIM BEKLİYOR

BU ÇOCUK YARDIM BEKLİYOR
Bu içerik 1757 kez okundu.

Pazaryeri Mahallesi'nde 15 Ocak 2017'de evleri yanan Yetiş Ailesi'nde baba Rıfat Yetiş, çocukları Berat, Zuhal ve Serhat çıkan yangın sırasında yaralandı. Yaralılardan durumu ağır olan, yüzü, elleri ve vücudunun birçok yeri yanan Serhat Yetiş uzun bir süre Malatya'da Yanık ve Araştırma Hastanesinde tedavi gördü. Aradan geçen yaklaşık 3 yıla rağmen iyileşemeyen Serhat, yüzündeki yanıklardan kurtulabilmek için tüm yetkili ve hayırseverlere seslenerek yardım talebinde bulundu.

DOKTORLARIN 'YAŞAMAZ' DEDİKLERİ KÜÇÜK SERHAT 3 AY SONRA HAYATA TUTUNDU

Yangından sonra vücudunun büyük bir bölümü yanan küçük Serhat, Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Ünitesinde tedavi altına alındı. Doktorların "Yaşamaz" dedikleri küçük Serhat, yoğun bakımda 3 ay yaşam mücadelesi verdi. Küçük Serhat, doktorların yoğun çabası ve ailesinin desteği ile yaşama tutunarak 3 aylık tedavisinin ardından taburcu edildi. Vücudunun büyük bir bölümünde yanık izleri kalan küçük Serhat'ın eski cildine kavuşabilmesi için ameliyat olması gerekiyor. Ameliyat için büyük meblağda maddiyata ihtiyaç duyulduğunu aktaran aile, yetkililerden ve hayırseverlerden yardım talebinde bulundu. Oğlu Serhat'ın tekrar eski sağlığına kavuşması için gereken estetik ameliyatlar için yardıma ihtiyaçlarının olduğunu ifade eden baba Fırat Yetiş, bu konuda yetkililerden ve hayırseverlerden yardım talebinde bulunduklarını söyledi.

"AMELİYATI İÇİN YÜKSEK MEBLAĞDA PARAYA İHTİYAÇ VAR"

Oğlunun tedavisi için tüm yetkililere seslenen Yetiş, "Başta Cumhurbaşkanımız ve Sağlık Bakanlığımız olmak üzere tüm yetkili ve hayırseverlere sesleniyorum; Allah rızası için yardımcı olsunlar. Benim ve çocuğumun durumu bellidir. Oğlumun şu anda tedavi olması gerekiyor. Büyüme çağında olduğu için kendisi geliştikçe yüzü daralıyor. Her sabah kalktığımda yastığını, yorganını kan içinde buluyorum. Ameliyatı için yüksek meblağda paraya ihtiyaç var. Oğlumun tedavisi mümkündür ancak imkânımız yok. Benim imkânım olmadığı için tamamıyla yetkili mercilerden destek bekliyorum. Yapabilecekleri bir şeyler varsa yardımcı olsunlar. Oğlum büyüdükçe durumuyla ilgili sorularına cevap bile veremiyorum. Oğlumun bu tedavisinin yapılması şarttır" dedi. 

Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.