AK PARTİ-HDP TEK SES!
Yukarı

AK PARTİ-HDP TEK SES!

AK PARTİ-HDP TEK SES!
Bu içerik 6245 kez okundu.

Bir ay önce duyurmuştuk

Batman İl Genel Meclisi bütçesi 130 milyon TL.

Gazetemizde “İl Genel Meclisinin bütçesi 130 milyon TL olacak” haberinden 1 ay sonra AK Parti ve HDP’li üyeler bütçe kararını onayladı.

Batman İl Özel İdaresi’nin 2020 Mali Yılı Bütçesi, İl Genel Meclisi toplantı salonunda görüşüldü.

Görüşmelere İl Genel Meclis Başkanı Abdulvahap Akbaş, İl Genel Sekreterİ Başkan Yardımcısı Mehmet Şah Yiğit, katip üyeleri Mehmet Aydın Baran, İhsan Direk ve İl Genel Meclisi Üyeleri katıldı

Burada konuşan Akbaş, ‘2019 yılı itibariyle bu 8 ayda gördüğümüz hizmetlerinden dolayı İl Genel Meclisi adına tüm çalışma arkadaşlara teşekkür ediyorum. Encümen arkadaşlarımızla beraber bu 2020 yılı içerisinde bize tahsis edilen 130 milyon bütçeyi en iyi şekilde kullanmaları için çaba sarf edeceğiz. Zaten bu bütçenin yüzde 46’sı yatırıma yönelik işlerdir. Yüzde 21’i de  diğer kurumlara ayrılan paylardır. Geri kalan da, İl Özel İdarenindir. Burada şeffaf ve açık bir bütçe dağıtımı var. Bütçemizin Batmanımıza hayırlı olmasını diliyorum. Özel İdare olarak bize destek sunan Başta sayın Valimize ve Milletvekilimiz Ziver Özdemir’e teşekkür ediyoruz. İl Özel İdaresi olarak merkez ve 5 ilçemiz dahil olmak üzere 567 kilometre yol onarımı gerçekleştirdik. Tüm köylerimize ayrım gözetmeksizin eşit hizmet götürdük” dedi.

AK PARTİ-HDP TEK SES!

Tüm üyelerin Batman için çalıştığını sözlerine ekleyen İl Genel Meclis Başkanı AK Partili A.Vahap Akbaş “Bu konuda bir çok ilin önündeyiz. Daha şimdiden gelecek senenin planlarını yapıyoruz. Aramızdaki tek seslilik ve dialog gerçekten takdire şayandır. Özellikle yek vücut olmak için çaba sarf ediyoruz.  Amacımız Batman’a en güzel şekilde hizmet etmektir. Dediğim gibi bütçenin yüzde 46’sı kırsal kesime ayrılmıştır. Geçen seneki bütçemiz 115 milyon TL idi. Bu  sene 15 milyon  artarak 130 milyon TL ‘ye yükseldi’’ şeklinde konuştu.

Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.