VALİ SERT KONUŞTU!
Yukarı

VALİ SERT KONUŞTU!

Batman Valisi Hulusi Şahin’in başkanlığında, Valilik toplantı salonunda ‘2019 Yılı 2. altı aylık Trafik Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

VALİ SERT KONUŞTU!
Bu içerik 6322 kez okundu.

Son zamanlarda yaşanan ölümlü kazalar da yaya ve sürücülerin dikkat etmeleri konusunda basına bilgi veren Vali Şahin, bir kişinin sosyal medyada “Halay çekin siz halay, bakın insanlar ölüyor” yazdığını söyleyerek; “Bu ağır bir itham yani. Bu beni çok üzdü. Sanki o araçla biz gidip o kazaya karıştık. Biz elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Ama lütfen trafikteki tüm kişiler, araçlar, herkes sorumluluğunu yerine getirsin” dedi.

 “EDEP SEVİYELERİ AŞILIYOR”

Toplantıda konuşan Vali Şahin; “Bu kentte yüz binlerce insan, on binlerce araç var ve bunların yollardaki hareketleri trafiği oluşturuyor.  Bir araç 50 kilometre hız sınırı olan bir yolda 100 ile giderse, yaya alt ve üst geçitlerini kullanmazsa, bir yaya trafik işaretlerine dekor muamelesi yaparsa, kırmızı, sarı, yeşili hiç umursamazsa, bu şartlar dahilinde kurumlar ne yapsın ki? Yayalar için butonlar yapılmış, butonları kırmışlar. Kamera görüntüleri var, kırmızı yanıyor, minibüs sanki hiç öyle bir şey yokmuş gibi devam ediyor. Hız tahditlerine uyan yok. Bununla ilgili görevlilerimiz radar uygulaması yaptığı zaman büyük bir feveran doğuyor. ‘Falan yolda 50 sınırı olur mu? Bunu 80-90’na çıkarın’ diye kulis yapılıyor. Bu sefer ölümler olunca da en ağır, hatta edep seviyelerini aşan bir şekilde kurumların sorumluları eleştiriliyor. Önce çuvaldızı bize batırmadan önce iğneyi bir kendinize batırın da, sonra deyin ki ‘evet siz de çok hatalısınız’ biz de hatamızı kabul edelim.”

“HER SOKAĞA GÖREVLİ KOYAMAYIZ…”

Konuşmasının devamında ölümlü kazalara değinen Vali Şahin; “İçimiz yanıyor, ama bu büyük bir algı meselesidir, büyük bir eğitim meselesidir ve herkesin sorumlu davranış meselesidir. Trafik dediğiniz konu tüm tarafların sorumluluğuyla olan bir şeydir. Ben kendi özel hayatımda bir yaya, ya da araç kullanan biri olarak çok dikkat ediyorum. Herkesin de dikkat etmesi lazım. Biz her köşeye, her ışığın başına, her sokağa, her yaya geçidine polis, jandarma ya da belediye zabıtası koyamayız. Bakın bir kişi sosyal medyada demiş ki, ‘Halay çekin siz, halay, bakın insanlar ölüyor.’ Bu ağır bir itham yani. Bu beni çok üzdü. Sanki o araçla biz gidip o kazaya karıştık. Biz elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Ama lütfen trafikteki tüm kişiler, araçlar, herkes sorumluluğunu yerine getirsin.” dedi. Valilik toplantı salonunda düzenlenen toplantıya İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç, İl Jandarma Komutanı Albay İsa Çakmak, İl Özel İdare Genel sekreteri A. Kadir Özer, Batman Belediye Başkan Yardımcısı Zeki Hedekoğlu, Trafik Şube Müdürü Baş komiser Ömer Faruk Gökçek,  Bölge trafik Ekipler Amiri Komiser Yardımcısı Hasan Hüseyin Özaslan ve Trafik Tescil denetleme Şube Müdürlüğü Ekipler Amirliği adına Komiser Yardımcısı Rıdvan Seçim ve yerel ve ulusal Basın temsilcileri katıldı.

Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.