İÇİMİZİ YAKTIN SİBEL!
Yukarı

İÇİMİZİ YAKTIN SİBEL!

İÇİMİZİ YAKTIN SİBEL!
Bu içerik 8254 kez okundu.

Batmanlı üniversite öğrencisi Sibel Ünli’nin yaşadığı maddi sıkıntı ve son olarak üniversite yemekhanesine gidecek parayı bulamaması sonrası intihar etmesi, tüm Türkiye’yi derinden üzdü. Ağabeyi henüz yeni doktor olan Sibel’in ölümü ve paylaşımları herkesi ağlattı. Ağabeyi “Maalesef kardeşim bazı şeylerin üstesinden gelemedi. Ona daha iyi şartlarda destek olabilecek imkanlarımız yoktu” dedi. Üniversite öğrencisi Sibel Ünli, son paylaşımlarında “Bir liraya karnımı doyurabilir miyim enter. Yemekhane kartımda para kalmamış sadece bir liram var. Bir lira kırk kuruşmuş” ifadelerini kullanmıştı. Ailesi, genç Sibel için iki gün önce kayıp ilanı vermişti.

SOSYAL MEDYA DA ÖLÜME BİR ETKEN

Anka Haber Ajansına konuşan Ağabey Aydın Ünli: “Sosyal medyadan gelen ağır eleştiriler kardeşimi çok derinden etkiledi. Bu konu ile ilgili onunla sürekli konuşuyordun. İnsanlar onun dış görünüşü ile dalga geçiyorlardı. Hatta insanlığa sığmayacak kelimeler kardeşim için kullanılıyordu. Kardeşim evde üzülmesin diye ‘özürlü’ kelimesini asla evde bile kullandırtmazdım. Eksiklik hissetmesin diye bir şey söylemezdik. Hepimiz bir engelli adayıyız. Ama sosyal medyada kardeşimin üzerine insanlığa sığmayan ifadelerin kullanılması onu çok derinden etkiledi” dedi. Kardeşine daha iyi imkanlar sunamadıkları için yaşadığı üzüntüyü de paylaşan Ünli:

Devletten, sosyal kurumlardan yardım talep ettik. Ama yeterli olmadı ne yazık ki. Son bilgilere göre, Batman’dan İstanbul’a göç eden Ünli Ailesi’nin 7 çocuğundan biri olan Sibel, epilepsi hastasıydı. Tıp doktoru olan ve göreve yeni başlayan ağabeyi Aydın Ünli, kardeşinin sosyal medyada hastalığından dolayı aşağılandığını ve intihara sürüklendiğini söyledi.

Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.