İLAN
Yukarı

İLAN

İLAN
Bu içerik 382 kez okundu.
T.C.
BATMAN
İCRA DAİRESİ
2019/249 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri : 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri Batman İl, Merkez İlçe, 1 Ada, 7 Parsel, İLUH Mahalle/Köy, 2. Kat 8 Nolu Bağımsız Bölüm Mesken Nitelikli Taşınmazın bulunduğu bina tapu kaydında tek bina olarak görünse de yerinde yapılan incelemede değermeye konu taşınmazın bulunduğu mevcut binanın yan yana sıralı ve tamamen bitişik dört daire üzeri olacak şekilde inşa edilmiş olduğu ve binanın iki ayrı girişinin olduğu, yan yana olan sol iki bitişik daire A Blok, sağ bitişik iki daire B Blok olarak adlandırıldığı tespit edilmiştir. Mimari projesinde 2. Kat 8 Nolu bağımsız bölümün mevcutta B Blok 2. Kat 3 Nolu bağımsız bölüme denk geldiği tespit edilmiştir. Taşınmazın bulunduğu bina 1.202,34 m2 alanlı arsa üzerine ayrık nizamda , betonarme karkas inşaat tarzında 3 A yapı sınıfında bodrum + zemin + 6 normal kat olmak üzere 6 kat olarak inşa edilmiştir. Satışa konu taşınmaz binanın giriş cephesine göre sol cephede konumludur. Taşınmaz onaylı mimari projesinde ve mahalinde3 oda, mutfak, banyo, wc, antre ve 2 balkon alanından ibarettir. Taşınmaz mimari projesine göre toplam 108,00 m2 'dir.
Adresi Kültür Mah. Kıbrıs Şehitleri Bulvarı Başaran Apt. 3 B Blok 2. Kat No:3 Merkez / BATMAN
Yüzölçümü 108 m2
Arsa Payı 2008/60117
İmar Durumu Var , İnşaat tarzı Taks: 0.40, Emsal: 2.80, Bitişik Nizam 7 Kat, Konut+Ticaret ( Asma Katlı ) Alanı Şeklinde İmarlıdır.
Kıymeti 170.000,00 TL
KDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler AT 1 Ada 1 Nolu Parsela Ait Duvar 1.83 m2 Bu Parsele Tecavüzlüdür
1. Satış Günü 23/03/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü 17/04/2020 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Batman Adliyesi Satış Mezat Salonu Merkez/BATMAN - null null / null
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/249 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.
Resmi ilanlar www.bik.gov.tr’de           BasınBAT-ILN01116720 (www.bik.gov.tr) 
Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.