Akbaş; "Eleştirileri haklı buluyoruz"
Yukarı

Akbaş; "Eleştirileri haklı buluyoruz"

Akbaş;
Bu içerik 825 kez okundu.

Medicalpark Batman Petrolspor Kulüp Başkanı A. Vahap Akbaş gazetemizi ziyaret ederek, takımın genel durumu hakkında spor editörümüz Murat Ezgin’e bilgi verdi. 5-0’lık ağır Kelkitspor Belediyespor mağlubiyetine değinen Akbaş; “Aldığımız anormal skor hepimizi çok üzdü. Taraftarların eleştirilerini haklı buluyoruz, ancak çok iyi transferler yaptığımıza inanıyoruz. Nazillispor maçında taraftarımız takımı canlı izleyerek futbolcuların kalitesini görecektir.” dedi.

Devre arasında iyi bir kamp dönemi geçiren Batman Petrolspor’un lige 5-0’lık hezimetle başlaması spor kamuoyunda çok eleştirilirken, Başkan Vahap Akbaş tepkilere cevap verdi. Gazetemizi ziyaret eden Akbaş; “Devre arasında çok iyi bir kamp dönemi yaşadık. Aldığımız 13 futbolcu bizi ileriye taşıyacak düzeyde. Hazırlık maçlarında 2. lig takımlarına karşı çok iyi oyunlar çıkardık, tabi bunu ligin ilk maçında sahaya yansıtamadığımız için çok üzgünüz. Alınan ağır mağlubiyetin hiçbir savunması olamaz, ama benim düşüncem, sentetik çim sahasının, aşırı soğuk havanın ve Gümüşhane’deki rakım yüksekliğinin etkisi fazla oldu. Şunu herkesin bilmesini istiyorum, aldığımız oyuncular gönderdiğimiz futbolculardan daha kaliteli isimler, ligde kalabilmek için çok kritik hamleler yaptık.”

“10 FUTBOLCU TFF’YE ŞİKAYET ETMİŞTİ”

Spor kamuoyunda devre arasında takımdan 13 oyuncunun neden gönderildiğine dair eleştirilere de cevap veren Akbaş; “ Gönderdiğimiz 13 futbolcunun 10’nu, önceki yönetimin alacaklarını vermemelerinden dolayı, kulübü Türkiye Futbol Federasyonuna şikayet etmişti. Biz transfer sürecinde çok kritik günler yaşadık. Bu oyuncularla anlaşma ve bir güven ortamı sağlayamadık. Burada önemli bir husus daha var, eğer bu futbolcularla devam etseydik ve kendilerinin ödeme koşullarından birini daha bir gün bile geçirseydik, oyuncu yeni bir kulüple anlaşabilirdi. Tüm bu hususları göz önünde bulundurarak doğru hamleler yapmaya çalıştık. Kaldı ki, ikinci yarıda bize güç katacağına inandığımız nokta isimlerle de yola devam kararı aldık.”

“PETROLSPOR ÜZERİNDE HİÇBİR MENFAAT VE ÇIKARIMIZ YOK”

Yönetim ile ilgili kamuoyundaki güven konusundaki sorulara da cevap veren Akbaş; “Lütfen taraftarlarımız bize güvensin, benim ve yönetim kurulundaki hiçbir arkadaşımın Petrolspor üzerinden bir menfaat ve çıkarı yok. Biz sadece zor bir dönem geçiren memleketimizin takımını, düzlüğe çıkarmak için çaba sarf ediyoruz. Sorumluluk biz de kaldığı sürece de elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Ayrıca bu konuda şüphesi olanlara da eski çağrımı yeniliyorum; biz ile ilgili bir şüphesi olan, bizim art niyetli olduğumuzu düşünen varsa ve “biz daha iyi yapabiliriz, bu takımı ileri taşıyabiliriz” diyenler varsa, buyursunlar başkanlığı onlara vereyim.” dedi.

Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.