Belediye 2019’u yoğun geçirdi
Yukarı

Belediye 2019’u yoğun geçirdi

Batman Belediyesi, çeşitli müdürlüklere ait 2019 yılı çalışmaları hakkında bilgilendirmede bulundu.

Belediye 2019’u yoğun geçirdi
Bu içerik 553 kez okundu.

117 BİN METREKARE ALANA KİLİT TAŞI

Deneyimli personeli ve donanımlı ekipmanlarıyla Batman’ın kaldırım ve sokaklarında aralıksız çalışan Batman Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğüne bağlı ekiplerimiz, 2019 yılında 117 bin 300 metrekarelik alanı parke taşı ile döşedi. Halkın, kaldırım, yol ve sokakları daha rahat bir şekilde kullanabilmesi için yıl boyunca hizmetlerini sürdüren Belediye Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri; parke taşı, karo döşeme, bazalt plak döşeme, bazalt bordür, beton bordür, oluk taşı döşeme ve onarım çalışması gerçekleştirdi. Araç sürücüleri ile halkın sorunsuz cadde ve sokaklarda geçebilmesi için var güçleriyle çalıştıklarını belirten Batman Belediyesi Başkan Yardımcısı Nevzat Nemcik: “Dur durak bilmeden tüm belediye personelimizle Batman halkına her koşulda hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi. Batman Belediyesi olarak kent merkezini adeta şantiye alanına çevirdiklerini 45 mahallemize eşit bir şekilde hizmet verdiklerini ifade eden Belediye Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, 117 bin 300 metrekarelik alanda parke taşı serimi ve onarımı, 10 bin metrekarelik alanda bazalt plak döşeme ve onarımı, 7 bin metrekarelik alanda beton bordür orta refüj ve kaldırım döşemesi gerçekleştirdiklerini söyledi.

BATMAN BELEDİYESİ 9,5 MİLYON YOLCU TAŞIDI

Batman Belediyesi, 2019 yılı içerisinde 56 otobüs ile şehir içi ulaşımda 2019 yılı içerisinde 9 milyon 450 bin 354 yolcu taşıdı. Batman Belediyesi İşletme ve İştirakler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren Batman Belediyesi otobüslerinde 2019 yılı içerisinde tam kart, öğretmen ve öğrenci kartı ile 65 yaş üstü, engelli ve ücretsiz kart okutan toplam yolcu sayısının 9.450.354 olduğu açıklandı. Batman Belediyesi Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, Batmanlıların daha rahat, güvenilir bir ortamda seyahat etmelerine olanak sağlandığını söyledi.  Otobüslerin güvenilir bir seyahat aracı olduğunu kaydeden Eş Başkanlar: “Otobüslerimiz çalışma saatleri boyunca güvenlik amaçlı kameralarımızla izlenmektedir. Vardiyalı çalışma ile sabah erken saatlerden, gece geç saatlere kadar Batman halkına hizmet ediyor” dedi. Bu arada 2019 yılı içerisinde otobüslerimiz 4 milyon 737 bin 934 tam bilet, 2 milyon 617 bin 377 ücretsiz, 2 milyon 95 bin 43 kişi indirimli olmak üzere olmak üzere toplamda 9 milyon 450 bin 354 yolcu taşıdı.

19 BİN 495 ARIZAYA MÜDAHALE EDİLDİ

Batman Belediyesi, kent merkezinde vuku bulan su ve kanalizasyon arızalarına anında müdahale ederek vatandaşların mağduriyetini giderdi. Belediye Su ve Kanalizasyon İşleri (BASKİ) Müdürlüğü ekiplerince 2019 yılı içerisinde kentin muhtelif mahallelerinden Belediyemiz Alo 153 Beyaz Masa hattına yapılan 19 bin 495 dilek, talep ve şikayete yanıt vererek vatandaşların taleplerini yerine getirdi. Batman Belediyesi Eş Başkanları Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz, halkın memnuniyeti için taleplerin anında değerlendirildiğini, imkanlar nispetinde çalışmaların aksatılmadan yürütüldüğünü ifade ettiler. (Bülten Haberi)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.