Yarasalar hareket geçti
Yukarı

Yarasalar hareket geçti

Batman Petrolspor’un itekleyici gücü Yarasalar taraftar grubu derneği, 6.8’lik şiddetli depremle sarsılan Elazığ ve Malatya halkı için harekete geçti.

Yarasalar hareket geçti
Bu içerik 513 kez okundu.

YARASALAR 200 ADET POLAR GÖNDERECEK

Geçtiğimiz Cuma gecesi yaşayan deprem felaketinin ardından yurtdışından ve ülkenin dört yanından depremzedeler için yardım kampanyası düzenlenirken, Batman’da da depremzede vatandaşlar için kırmızı alarm verildi. Kentteki çeşitli çalışmaların yanı sıra Yarasalar taraftar grubu da büyük bir kampanya başlattı. Kızılay ile ortak yardım çalışması başlatan Yarasalar derneği üyeleri başta olmak üzere, taraftarlara da çağrı yapılarak bulunarak destek istendi. Kısa sürede sosyal medya üzerinden kampanyayı yaymayı başaran Yarasalar derneğine vatandaşlar yardımları ulaştırmaya başlarken, taraftar grubu da kendilerine ait 200 adet giyilmemiş kışlık taraftar polarını deprem bölgesine göndereceklerini açıkladı.

İHTİYAÇ LİSTESİ AÇIKLANDI

Yardım kampanyası hakkında sosyal medya üzerinde açıklama yapan Yarasalar; “Elazığ’da yaşanan depremin yaralarını sarmaya bir nebze destek olmak için yardım kampanyamız başlamıştır. Tüm taraftarlarımızı ve halkımızı bu yardım kampanyası altında birleşmeye davet ediyoruz. Yardımlar Yarasalar Derneğinde toplanacaktır. İhtiyaçlar öncelikle bozulmayacak gıda ve bakliyat, battaniye, mevsimlik giysiler, el feneri, pil, çocuk bezi, kadın pedi, tuvalet kağıdı, cep sobası ve benzeri yaşam gereksinimlerinin derneğimize ulaştırılması rica olunur. Vatandaşlarımız bize 0546 257 31 73 ve 0546 454 73 64 numaralı telefonlardan ulaşarak malzemeleri derneğimize getirebilirler.” denildi. (Murat Ezgin)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.