SİBİRYA DEĞİL, BATMAN
Yukarı

SİBİRYA DEĞİL, BATMAN

SİBİRYA DEĞİL, BATMAN
Bu içerik 387 kez okundu.

Batman'da son zamanlarda etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Okullar tatil edildi, uçak seferleri durdu, peş peşe kazalar yaşandı ve onlarca kişi düşerek hastanelik oldu. En yüksek hava sıcaklık değerinin sıfır ve eksilerde olduğu İlimizde Çarşamba akşamı başlayan kar yağışı Perşembe günü akşam saatlerine kadar etkili oldu. Valilik, Perşembe günü 1 günlük il merkezi ve ilçelerde eğitime ara verdi. Öte yandan İstanbul ve Ankara uçak seferleri kar yağışı nedeniyle iptal edildi.

İLÇELER KAR’A TESLİM OLDU

Öte yandan kar yağışının daha etkili olduğu Kozluk, Sason, Gercüş ilçelerinde yaklaşık 180 köy ve mezranın yolu kapandı. İl Özel İdare Genel Sekreterliğine bağlı ekipler gece –gündüz çalışarak yolları açtı. Kısmen bazı yollar açılırken, çalışmalar halen devam ediyor.

ŞEHİRDE ‘TUZLAMA’ ÇALIŞMALARI YAPILDI

Batman Belediyesine ait ekipleri Batman kent merkezinde ve merkeze bağlı Emekli TOKİ  yollunda  buzlanma tehlikesine karşı tuzlama çalışması yaparken temizlik elemanları ise kar küreme kürekleriyle kaldırma temizliği yaptı. Diğer taraftan  gün boyunca tuzlama çalışmalarını aralıksız sürdürerek ulaşımı açık tutmaya çalıştı.

EN ÇOK SEVİNEN ÇOCUKLAR OLDU

Valilik, olumsuz hava şartları nedeniyle eğitime bir gün ara verilmesi kararı alırken, bunu  fırsat bilen çocuklar hem tatilin hem de karın tadını çıkardı. Kar kalınlığının yaklaşık 15 santimetreyi bulduğu kent merkezinde çocuklar kartopu oynarken bazıları da ise kardan adam yaptı. Kardan adam yapan çocuklar, kar yağışına ve okulların tatil olmasına çok sevindiklerini söylediler.

ARAÇLAR KARDAN KAYBOLDU

Batman'da yağan kar ile birlikte araçlarını kar kaplayan vatandaşlar araçları üzerinde biriken karları zor şartlarda temizledi. Batman merkez ve ilçelerinde iki gündür aralıksız yağan kar hayatı felç etti. Sabah işlerine gitmek için araçlarını kullanmak isteyen sürücüler karla kaplanan araçlarını ellerindeki küçük cam sileceğiyle araçlarını temizlemeye çalıştı. 

Etiketler: SİBİRYA BATMAN KAR YAĞIŞI KAR EĞLENCESİ
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.