Batman, büyükşehirlerle yarışıyor
Yukarı

Batman, büyükşehirlerle yarışıyor

Batman’ın kira ve satılık konutları İstanbul, Ankara ve İzmir’le yarışıyor.

Batman, büyükşehirlerle yarışıyor
Bu içerik 4131 kez okundu.

Kira ve emlak fiyatlarındaki artışın halkın belini büktüğünü, bu artışın en büyük sebebinin imardaki düzensizlikler olduğunu belirten emlak danışmanları, yetkililere çağrıda bulundular.

Batman başta olmak üzere bölge genelinde son yıllarda işyerleri ve konutlarda büyük bir artış gösteren kira ve emlak fiyatlarındaki yükselişle ilgili konuşan emlak danışmanları, halkın büyük çoğunluğunun şikâyetçi olduğu kira ve konut fiyatlarındaki artışın bir an önce önüne geçilmesi gerektiğini söylediler. Kira ve emlak fiyatlarındaki artışın halkın belini büktüğünü, bu artışın en büyük sebebinin imardaki düzensizlikler olduğunu belirten emlak danışmanları yetkililere çağrıda bulundular.

ESNAFLAR YÜKSEK KİRALAR YÜZÜNDEN İFLAS EDİYOR

Batman’da son yıllarda işyeri kiralarında ve konutlarda büyük bir fiyat artışının yaşandığını belirten Emlak Danışmanı Tayyip Kurtcebe, “Emlak konusunda vatandaşın büyük sıkıntısı var. İşyerlerinde ve konutlarda yüksek kiradan şikâyet ediliyor. Aynı zamanda arsa fiyatlarındaki artış haliyle bir dengesizlik oluşturuyor. Arz- talep dengesizliği olunca haliyle vatandaş mağdur oluyor. Şu anki sıkıntı budur. Piyasadaki sıkıntılardan dolayı esnaf iş yapamayınca kirasını çıkaramıyor. Kirasını çıkaramayınca, haliyle iflasa doğru bir gidiş oluyor. Bu da işyerlerini kapatmaya kadar gidiyor. Genel itibariyle şu an bizim karşılaştığımız durum esnafın işyerlerini kapatıp farklı bir arayış içerisine girmesidir” dedi. (İLKHA)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.