BALPINAR GÜZELLEŞİYOR
Yukarı
Advert

BALPINAR GÜZELLEŞİYOR

Batman merkez Balpınar Beldesinde hummalı çalışmalar gece gündüz devam ediyor.

BALPINAR GÜZELLEŞİYOR
Bu içerik 1435 kez okundu.

Balpınar Belediye başkanı Hüseyin Geylani belde de koronavirüs salgını ve Mübarek Ramazan ayında çalışmalarını aksatmadan sahur saatlerine kadar sürdürüyor. Belde de çalışmalar Balpınar girişindeki ihata çalışmasıyla iki vardiyayla sürdürülüyor. İşçileri bir an olsun yalnız bırakmayan ve sabah erken saatlerde mesaisine başlayan Başkan Hüseyin Geylani sahur vakitlerine kadar işçilerin yaptığı çalışmaları denetliyor ve beldenin giriş yolunda süren perde beton çalışmasını yakından takip ediyor. Tren geçidinden, Balpınar çevre yolu köprüsüne kadar devam edecek olan ihata duvar çalışmasıyla yolun tarla sulamasından etkilenmemesi hedefleniyor

İKİ VARDİYAYLA SAHURA KADAR ÇALIŞMA

Balpınar’ın başarılı Başkanı Hüseyin Geylani yaptığı açıklamada “1200 metre uzunluğundaki ihata duvarımızın yapımını aksatmadan sürdürüyoruz. İki vardiya şeklinde işçilerimiz hem sabah hem de akşam sahura kadar çalışma yapıyor. İhata duvarının boyu bazı yerler de 3 metreyi buluyor. Bugüne kadar 25 ton demir ve onlarca araç mikser beton döküldü. Bu çalışmayı tamamen Belediyemizin öz kaynaklarıyla yapıyoruz” dedi.

BALPINAR GİRİŞİNDE ÇALIŞMA SÜRÜYOR

İhata duvarı çalışmasını tamamladıktan sonra yaya yolu ve kaldırım ve on metre arayla çam ağacı dikileceğini ifade eden Geylani “ardından ikinci yolun asfaltını alıp diğer yolun seviyesine kadar stablize dökülerek asfalta hazır getirilecek. Asfalt ihalesini yaptık. Stablize ve ihata duvar çalışmalarını tamamladıktan sonra yolu sıcak asfaltla buluşturacağız. 2020 yılı için önümüzde 20 önemli çalışma var. Bunları tamamlamak için gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız. Balpınar ve bağlı 3 köyümüze bu hizmetleri götüreceğiz” şeklinde bilgi verdi.

Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.