Baba, engelli kızının hayatını kitaplaştırdı
Yukarı

Baba, engelli kızının hayatını kitaplaştırdı

Batman’da esnaflık yapan 35 yaşındaki Ekrem Turğut, yüzde 99 engelli olan 9 yaşındaki kızı Ecrin’in hayatını kaleme aldı.

Baba, engelli kızının hayatını kitaplaştırdı
Bu içerik 827 kez okundu.

KÜÇÜK ECRİN, YÜZDE 99 ENGELLİ

9 yaşında konuşamayan, fiziksel ve zihinsel engelli olan çocuğunun hislerini paylaşmak ve onun tercümanı olmak için kitap yazan 2 çocuk babası Ekrem Turğut, kızı Ecrin'in duygularına tercüman olduğu 'Konuşabilsem' isimli kitap yazdı. Batman’da esnaflık yapan 35 yaşındaki Ekrem Turğut, yüzde 99 engelli olan 9 yaşındaki kızı Ecrin’in hayatını kaleme alarak yaşadıkları zorlukları kitaplaştırdı.

KİTABIN BİRİNCİ BASKISI TÜKENDİ

Konuşamayan çocuğunun dile getiremediği duygularının sesi olmak için kitabı kaleme aldığını belirten 35 yaşındaki baba Turğut, 9 Yaşındaki kızına Rett sendromu konulduğunda büyük üzüntü yaşadıklarını söyledi. Yıllarca tedavi için başta Ankara ve Konya’nın yolunu tuttuklarını belirten Turğut, ‘’Yaşadığımız ve karşılaştığımız zorlukları daha önce bir günlük gibi yazıyordum. Sonra da yazdıklarımı kitaplaştırdım. Kitabı yazmamdaki amaç engellilerin ve ailelerini, insanlarımızın daha iyi anlaşılmasıdır. Konuşabilsem romanımın birinci baskısı talep gördüğü için tükendi Allah’ın izini ile ikinci baskısı da yakın zaman içerisinde de değerli okuyucularla buluşacaktır.’’ dedi. (Haber Merkezi)

Etiketler:
Sende Yorumla...