Ligler tescil edildi
Yukarı

Ligler tescil edildi

Batman Engelliler Spor Kulübünün ilimizi temsil ettiği 1. basketbol ligi, koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından tescil edildi.

Ligler tescil edildi
Bu içerik 455 kez okundu.

KÜME DÜŞME TEHLİKESİ YAŞIYORDUK

14 Marttan beri ertelenen liglerin tescil edildiği ifade eden Kulüp Başkanı Nasreddin Kaya, “Ülkemizde ve dünyada etkileri devam eden COVID-19 salgınının yarattığı belirsizlik nedeniyle Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından, bu hassas duruma ilişkin tüm senaryolar değerlendirilerek TBESF Sağlık Kurulunun tavsiyeleri, kurullarla yapılan istişare toplantıları ve tabi ki kulüplerimizin de görüşleri alınarak yaşanan belirsizliğin liglerimize daha fazla zarar vermemesi adına takımımızın da yer aldığı Tekerlekli sandalye basketbol liglerinin Federasyon Yönetim Kurulunca 2019-2020 sezonu liglerin son haliyle tescil etmiştir.” dedi. Ligi 25 puanla 9. sırada tamamlayan temsilcimiz, küme düşme potasının bir sıra üzerinde yer alıyordu. Şampiyonluk ve küme düşmenin kaldırılmasıyla tescil edilen ligler nedeniyle tüm takımlar, önümüzdeki sezon sil baştan yeni sezona ‘merhaba’ diyecekler.

“DESTEKÇİLERE TEŞEKKÜR EDERİZ”

Tescil edilen lig hakkında kulüp adına teşekkür açıklamasında bulunan Kulüp Başkanı Nasreddin Kaya;  “Zorlu bir sezonu daha geride bırakırken bu sezonda lige katılmamıza vesile olan maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Batman Valimiz Hulusi Şahin, eşi Ebru Şahin, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Sayın Mehmet Şafi Özperk, kesintisiz 13 yıldır reklam sponsorumuz olan TÜPRAŞ Batman Rafineri Müdürlüğüne, Gönül dostumuz ve taraftarımız İl Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç beye, hiç bıkmadan usanmadan soğukta sıcakta karşılıksız olarak büyük bir özveri ile sevdaları Batman olan ve idmanlara olsun maçlara olsun hiç bıkmadan usanmadan gelen yönetim ve sporcu arkadaşlarımıza, hocamıza, gayret, emek ve fedakârca mücadelelerinden dolayı teşekkür ederiz. Ayrıca taraflarımıza, gönül dostlarımıza, sporcularımızın ailelerine, otobüs kaptanlarımıza, basınımıza ve yanımızda tüm güzel insanlara sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.” (Turan Kartal)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.