35 MİLYON TL’LİK ZARAR VAR…
Yukarı

35 MİLYON TL’LİK ZARAR VAR…

SORAÇAN’DA ÇIKAN YANGINDA 35 MİLYON TL’LİK ZARAR VAR…

35 MİLYON TL’LİK ZARAR VAR…
Bu içerik 11693 kez okundu.

Kentin en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Soraçan AVM'deki yangın, Diyarbakır ve çevre komşu ilçe belediyelerden gelen itfaiye ekipleri, Hava üssü, Emniyet Müdürlüğüne ait tomalar, TÜPRAŞ ve kurum itfaiye ekiplerinin saatler süren müdahalesinin ardından tamamen kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangın nedeniyle alışveriş merkezi adeta kül oldu. Yaklaşık 100 kişinin çalıştığı AVM’de milyonlarca liralık büyük çapta maddi hasarın oluştuğu belirtildi. Yangının kontrol altına alındığını belirten ve sabahın erken saatlerinden itibaren yangın mahallinde olan Vali Hulusi Şahin, yangında ölü veya yaralının olmamasının en büyük memnuniyet olduğunu söyledi.

"HERHANGİ BİR ÖLÜ VEYA YARALIMIZ YOK"

Yangının elektrik kontağından çıktığının tahmin edildiğini ifade den Şahin, "Yapılan ilk incelemelerde, yangının manav reyonunun bulunduğu klimada bir elektrik kontağından dolayı çıktığı tahmin ediliyor. Tabi gerekli araştırmalar yapılacak. Gerçekten büyük bir yangın oldu. Çünkü mağazanın giyim ve oyuncak bölümünde bulunan plastikler tutuştu, zehirli gazlar ve dumanlar da çıktı. Bundan dolayı yangın büyüdü. Batman Belediyesi, İl Özel İdaresi, TÜPRAŞ, Hava Üssü, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, komşu ilçelerin belediyelerinin itfaiyeleri ile yangına müdahale ettik. Şu anda yangının kontrol altına alındı. Herhangi bir ölü veya yaralımız yok. En büyük memnuniyetimiz de budur." diye konuştu. Alışveriş merkezinin sahibi Hasan Açan ise tek tesellilerinin yangında kimseye bir şeyin olmaması olduğunu kaydetti.

ZARAR BÜYÜK ”35 MİLYON TL”

Batman Soraçan AVM sahibi Hasan Açan, öğle saatlerinde ise bir açıklama yaptı. Yangının bekçiler tarafından fark edildiği sırada müdahale şanslarının olmadığını belirten Hasan Açan; “Yangın sabaha karşı meydana geldi. Avm’de görevli gece bekçilerimiz kokudan şüphelenmişti fakat müdahale şansı kalmadan yangın, çok hızlı bir şekilde yayıldı. Yangında itfaiye ekipleri yetersiz kaldı . Ortalama 35 milyon TL ye yakın bir zarar olduğunu tahmin ediyoruz .Soğutma çalışmalarının ardından kesin zararın belli olacağını,yangın alt katta depo kısmına sıçramadı depoda oluşan suyu tahliye çalışmaları devam ediyor.Yangının söndürülmesi için Sayın Valimiz Hulusi Şahin ve Emniyet Müdürü Köroğlu Kıraç’ın çok ciddi uğraşları oldu. Sayın Valimizin de dediği gibi can’a geleceğine mala gelsin. Allah büyüktür, inşallah en kısa zamanda Batman’ın önemli bir markası olan Soraçan yeniden toparlanacaktır. Elbirliği ile bunun altından kalkacağız” diye konuştu. 

Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.