KULÜPLER DİRENİYOR!
Yukarı

KULÜPLER DİRENİYOR!

KULÜPLER DİRENİYOR!
Bu içerik 426 kez okundu.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun 18 Temmuz itibariyle ligleri oynatma kararı almasının ardından 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği’nden tepki geldi. 89 takımın yer aldığı kulüpler birliği bünyesinde ekipler; oynamamak için direnirken, bir yandan da çaresiz bir şekilde kamplarını sürdürüyorlar.

LİGLERİN OYNATILMAMASI İÇİN TFF’YE YENİDEN ÇAĞRI YAPTILAR

89 takımın yer aldığı 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği yayımladığı açıklamayla Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) liglerin devamı hakkındaki kararına tepki gösterdi. Yapılan açıklamada pandemi sürecinde kulüplerin hiçbir maddi talepte bulunmadığı belirtilerek; “2. ve 3. Lig kulübünün temsilcileri olarak 17 Mart 2020'de Türkiye'de 18 vaka varken başlayan pandemi sürecinde gerek birliğimiz gerekse kulüplerimiz örnek alınacak bir duru göstererek devletinin ve Türkiye Futbol Federasyonunun yanında hiçbir talepte bulunmadan sürece destek vermiştir” denildi. Yapılan geniş açıklamada kulüplerin büyük bir çoğunluğunun son 6 haftanın oynanmaması yönündeki taleplerinin yok sayıldığı vurgulanırken, kararın değiştirilmesi için TFF’ye yeniden çağrı yapıldı.

PETROLSPOR: TFF, KENDİSİNİ HUKUKİ SORUMLULUK ALTINA SOKACAKTIR

Temsilcimiz Petrolspor’da özellikle Batman’daki sıcak havayı gerekçe göstererek liglerin oynatılmamasını istiyor. Kulüp Avukatı Orhan Güzel’de kısa bir açıklama yaparak; “Batman Petrol Spor A.Ş yönetim kurulu olarak, federasyona görüşümüzü bildirdik. Federasyonun kulüplerin çoğunluğunun talebi olan söz konusu duruma istinaden tekrardan kararlarını gözden geçirmelerini talep ettik. Kaldı ki 2.ve 3.lig kulüplerimizin yüzde 90'ı oynatılmaması yönünde görüş  bildirmiştir. TFF'nin bilim kurulu kararı olmadan alt ligleri başlatması, kendilerini hukuki sorumluluk altına sokacaktır.” ifadelerini kullandı. (Murat Ezgin)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.