KORONA’DAN BİR GÜNDE 5 VEFAT
Yukarı

KORONA’DAN BİR GÜNDE 5 VEFAT

Pazar gününden Pazartesiye kadar son 24 saatlik zaman diliminde 5 kişi daha korona virüs salgını nedeniyle hayatını kaybetti.

KORONA’DAN BİR GÜNDE 5 VEFAT
Bu içerik 9835 kez okundu.

Haftasonu 4 kişinin korona nedeniyle vefat etmesinin ardından Pazar gününden Pazartesiye kadar son 24 saatlik zaman diliminde 5 kişi daha korona virüs salgını nedeniyle hayatını kaybetti. Covid-19 (corona virüs) salgını nedeniyle hastanede tedavi gören 5 kişi son 24 saat içinde vefat etti.  Batman’da Ramazan Bayramından sonra artışa geçen korona virüs salgınında hali hazır 200’den fazla kişi tedavi görüyor ve karantinada bekletiliyor. Haftasonu 4 kişi hayatını kaybetmesinin ardından son 24 saatte yaşları 65-80 aralığında M.A. - O.Y. – F.G. – M.G. ve H.K. adlı yurttaşlarda koronadan vefat etti. Batman genelinde korona virüsten hayatını kaybedenlerin sayısı 25'e çıktı. Batman'da korona virüs salgınında vaka sayısında artış yaşandı. Sağlık Bakanlığı bölge bazında belirlediği vaka oranında Güneydoğu Anadolu Bölgesindeki artış göze çarptı. Türkiye'nin korona virüs durum raporuna göre bayram sonrası özellikle Haziran ayı ile birlikte Batman'da artışın yaşandığı görüldü.

“3 KURALA UYUN…”

Gazetemizin vefat haberleri ile ilgili ulaştığı hastanedeki doktorlar vatandaşların 3 önemli kurala uymamaları taktirde pandeminin önüne geçilemeyeceğini belirttiler. Gece-gündüz çalıştıklarını belirten hekimler ve diğer sağlık çalışanları “vatandaşların maske takmaları, sosyal mesafeye uymaları ve hijyen kurallarına dikkat etmeleri bu salgına karşı en önemli tedbirdir. Vefat edenlerin sayıları da, korona hastalığına yakalananların da sayısı artmaktadır. Paniklemeden ancak ciddi bir şekilde kuralları uygulamamız hayati önem taşımaktadır” dediler.

Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.