BATMAN’A YAKIŞIR!
Yukarı

BATMAN’A YAKIŞIR!

Fuar, konser ve konferans gibi organizasyonlara ev sahipliği yapacak tesis hizmete açıldı. Vali Hulusi Şahin, Batman-Siirt çevre yolunda yeni hizmete giren Fuar, konser ve konferans gibi organizasyonlara ev sahipliği yapacak Güngör Palas’ın açılışı töreni

BATMAN’A YAKIŞIR!
Bu içerik 12487 kez okundu.

150 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

Selçuklu, Osmanlı ve Rus mimarisinden esinlenerek inşa edilen 5 bin 150 metrekarelik kapalı alanı ve üç adet salonu ile büyük organizasyonlara ev sahipliği yapacak olan tesisin açılış kurdelesini davetlilerle birlikte kesen Vali Şahin, iş yerinin ilimize hayırlı olması temennisinde bulundu. Açılış öncesi kısa bir konuşma yapan Vali Şahin “Batman'da açılan bu güzel tesis 150 insanımıza iş imkanı sağlayacak. Bu pandemi döneminde yani ekonomik şartların sıkıntılı olduğu böyle bir dönemde böyle bir yatırımı yapan bir baba yiğidi bulmak da bizim için bir mutluluk, herkese de örnek olsun. Çünkü Batman gelişiyor büyüyor, istikbali parlak bir şehir. Bu yatırımların pandemide de devam etmesi ki Organize Sanayi Bölgesinde çok sayıda fabrikamızın inşaatı da devam ediyor. Batman; çalışkan, üretken, ticareti, üretimi bilen ve seven insanları ile geleceğe güvenle bakıyor. Bu tesisi şehrimize kazandıran Ramazan beye teşekkür ediyor. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

“35 MİLYON TL HARCADIK”

Vali Şahin ardından tesis hakkında detaylı bilgi veren İşletme Sahibi İş insanı Ramazan Güngör; Kentimizin böyle bir tesise ihtiyacı vardı. Bunun için detaylı bir etüt çalışması yaprak en iyi projeyi uygulamaya çalıştık. Osmanlı, Selçuklu ve Rus mimarisini harmanlayarak yaklaşık 35 Milyon TL harcadık. Fuar, konferans, düğün ve diğer etkinliklerin de yapılabileceği tesisimizde 2500 kişilik salon, kına salonu ve orta salon olmak üzere büyük organizasyonların yapılabileceği tek adres konumundayız." dedi. Öte yandan salonun açılışına; Ak Parti İl Başkanı Akif Gür, BATSO Başkanı Abdulkadir Demir, Ticaret Borsası Başkanı Arif Güneş, Ziraat Odası Başkanı Nizamettin Aydiş ve çok sayıda davetli katıldı. (Murat Ezgin)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.