Batman’ın geleceği çalıştayda ele alınacak
Yukarı

Batman’ın geleceği çalıştayda ele alınacak

Batman’ın geleceği çalıştayda ele alınacak
Bu içerik 789 kez okundu.

Batman Eğitim Kültür Araştırma ve Yardımlaşma Derneği (BEKA*DER), Ekim ayında yapacağı çalıştaya davet edilecek konuklara gerçekleştirdikleri ziyaretlerini tamamladı.  Batman’ın geleceğinin ele alınacağı çalıştaya birçok akademisyen, sanatçı, bürokrat, gazeteci ve iş insanının katılması bekleniyor.

Batman’ın kalkınması, gelişmesi ve sahipsiz kent imajını ortadan kaldırmak için BEKA*DER, harekete geçti. BEKA*DER, Ekim ayında planladığı ‘Batman’ın değerlerini Batman’da ağırlama’ çalıştayı kapsamında birçok akademisyen, sanatçı, bürokrat, gazeteci ve İş adamını Batman’da ağırlayacak. BEKA*DER,  Başkan Ferit Tunç, yönetim kurulu üyeleri Zehra Yalçın, Tahir Taha Ekmen ve İsa Yıldız ile birlikte Türkiye genelinde çalıştaya davet edilecek konukları ziyaret etti.  Gerçekleşen ziyaretlerin son bölümünde İstanbul’da Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcısı Helin Görgül, Dr. Hamid Aydın, Davut Günaydın, Abdurrahman Uçak gibi isimlerle bir araya gelindi. Çalıştay ziyaretleri bitiminde ise Dernek üyesi HMD GROUP Yönetim Kurulu Başkanı Aydın Hamidi’nin ev sahipliğinde, derneğin İstanbul üyeleriyle bir araya gelinerek toplantı gerçekleştirildi. Daha sonra İstanbul’dan Giresun’a geçen derneğin yönetim kurulu üyeleri Vali yardımcı Hasan Tanrıseven’i ziyaret ettiler. Gerçekleştirilen ziyaretten bir hayli memnun kalan Tanrıseven, Ekim ayındaki programı desteklediğini ve bu tür organizasyonların çok anlamlı olduğunu ifade etti.

“BATMAN’IN GÜZEL YARINLARI İÇİN EKİM AYINDA HEP BİRLİKTE OLACAĞIZ”

Program sonunda değerlendirmelerde bulunan dernek Başkanı Ferit Tunç, “İl dışında bulunan birçok değerli hemşehrimizi ziyaret ettik, kimisiyle de telefon görüşmesi gerçekleştirdik. Hepsi de çok yerinde bir program olduğunu hatta bugüne kadar çok gecikmiş de olduğunu söylediler. Dolayısıyla Ekim’in ikinci haftasında şartlar uygunsa çalıştayımıza katılacaklarını belirttiler, umarım Batman’ın güzel yarınları için Ekim ayı hep birlikte olacağız” dedi. (Murat Ezgin)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.