Tedavide ikinci perde
Yukarı

Tedavide ikinci perde

Tedavide ikinci perde
Bu içerik 2197 kez okundu.

Dünyada nadir görülen "ölümcül beyincik erimesi" hastalığına yakalanan 5 yaşındaki Ahmet Çınar Abay’ın tedavisine toplanan para yardımları sayesinde devam ediliyor. Küçük Ahmet’in son durumu hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan baba İhsan Abay; Doktorlar, ilk doz ilaçtan sonra Ahmet’in tedaviye cevap vermesiyle, ikinci doz ilaç tedavisine başlamayı onayladılar” dedi.

“İLK İLAÇLARINI 885 BİN TL’YE ALDIK”

Uzun süre Batman gündeminde yer alan ve 4 Milyon TL’lik tedavi masrafları için on binlerce insanın ıban hesabına para gönderdiği küçük Ahmet’in tedavisi devam ediyor. Yaklaşık 2 Milyon 700 bin TL’nin toplandığı yardım kampanyasının hemen ardından, Gazi Üniversitesinde tedavisine başlanan Ahmet’in ilk alınan 3 aylık ilacına 885 bin TL ödenmişti. Ödendiği paranı dekontunu da sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan baba İhsan Abay, şimdi de ikinci 3 aylık ilacı alacaklarını ifade etti. Abay: “Şükürler olsun ki Ahmet’im durumu şuan iyi. Korona nedeniyle tedavisini ötelemek durumunda kalmıştık. Gelen haber üzerine, bugün veya yarın yine üç aylık ilacını daha alacağız. Döviz bazında alacağımız ilacın, dövizdeki oynama nedeniyle artması bekleniyor. İlacı aldıktan sonra ne kadar olduğunu sosyal medya hesabımdan paylaşacağım. Tahmini olarak 1 milyon 100 bin TL civarından söz ediliyor. İlacı aldıktan sonra, 15 günde bir Gazi Üniversitesine giderek tedavisine devam edeceğiz”

“İYİLEŞME EĞİLİMİ GÖSTERDİĞİ İÇİN TEDAVİSİ SÜRECEK”

İkinci doz ilaç için başlayacak tedavi sürecinin ardından Ahmet’in durumuna göre doktorların bir yol haritası çizeceğini belirten baba Abay: “Binlerce insanın yardımıyla şükürler olsun ki, tedavimizi şuan için yapabiliyoruz. Çok önemli bir bilgiyi paylaşmak istiyorum; Ahmet’in ilk üç aylık tedavisinin ardından, yapılan testler sonunda iyileşme eğilimi göstermesi sebebiyle, doktorlar ikinci üç aylık tedaviye başlamayı uygun gördüler. İkinci doz ilacın sonunda da testlere tabi tutulacak ve durumu iyiye giderse, tedavisinin üçüncü aşaması başlayacak. Normalde her şey yolunda giderse tedavi süreci 1 senenin üzerinde sürüyor. Ancak elimizdeki para, şuan bu tedavi süreci için yetersiz. Tedavisine devam ederken, devletimizden de Ahmet ve onun gibi çocuklar için ilaç konusunda destek bekliyoruz. İnşallah 6 aylık tedavinin ardından çok daha güzel haberler verebiliriz” dedi. (Murat Ezgin)

Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.