Semt pazarı ne olacak?
Yukarı

Semt pazarı ne olacak?

Batman Belediyesinin 2019 yılı sonunda karar alarak ekmek fabrikası yapmayı planladığı Gültepe semt pazarı, kapalı vaziyette değerlendirilmeyi bekliyor.

Semt pazarı ne olacak?
Bu içerik 1478 kez okundu.

GÜNLÜK 50 BİN EKMEK ÜRETİLECEKTİ

Önceki kayyım yönetiminde semt pazarı olarak vatandaşların hizmetine kazandırılan ve organik ürünlerin satıldığı Gültepe semt pazarı, vatandaşlardan ilgi görmeyince esnaf bir bir kepenk kapatmıştı. Yaşanan bu durumun ardından bir anda atıl duruma düşen semt pazarı için belediye yetkilileri 2019 yılı sonunda karar alarak 1000 metre karelik kapalı alanda bölgenin en büyük ekmek fabrikasını açacaklarını belirtmiştiler. Günlük 50 bin ekmeğin üretilip, 20 binin yoksul vatandaşlara ücretsiz verilecek olması nedeniyle de, vatandaşların takipte kaldığı semt pazarı için aylar geçmesine rağmen henüz bir adım atılmadı.

VATANDAŞLARDAN BAŞKAN VEKİLİ ŞAHİN’E ÇAĞRI

Kar amacı güdülmeden ücretsiz dağıtılacak yoksul ve masrafların çıkarılabilmesi küçük kar marjıyla satılacak ekmeklerin üretimi için semt pazarının fabrikaya dönüştürülmesi için Belediye Başkan Vekili Hulusi Şahin’e çağrıda bulunan vatandaşlar: “Belediyeye ait olan modern tesis şuanda atıl durumda. Belediye daha önce bölgenin en büyük ekmek fabrikasını yapmayı ve her gün binlerce insana ücretsiz ekmek vermeyi planlıyordu. Vatandaşlar olarak başkan vekilimizden ricamız, halkın büyük faydasına olacak olan bu ekmek fabrikasının üretime başlamasıdır. Hem belediyeye ait bu modern tesisin değerlendirilmesi hem de binlerce insanın ekmek sıkıntısından kurtarılması büyük önem taşımaktadır.” şeklinde konuştular.

Etiketler:
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.