Mütteahhit mektup bırakıp kaçtı
Yukarı

Mütteahhit mektup bırakıp kaçtı

Batman’da yüzlerce aileyi ev sahibi yapan iş adamı ve müteahhit Şehmus Tarduş, kendilerinden para aldığı, borç aldığı tüm insanlardan özür dileyip, hepsine mektup göndererek özür diledi.

Mütteahhit mektup bırakıp kaçtı
Bu içerik 8025 kez okundu.

Tüm ev sahiplerine ve borçlularına borcunu geri verme sözü veren iş adamı Tarduş, mafya, çete ve tefecilerin elinden bir müddet uzak durmak için gözlerden uzakta kalmayı tercih ettiğini mektubunda vurgu yaparken, kendisinden ev alan aileler ise, Vali Hulusi Şahin’e seslenerek, sağlam binalara gerekli izinlerin verilmesini ve mağduriyetlerinin giderilmesini istediler.

“BİRGÜN HERKESİN BORCUNU ÖDEYECEĞİM”

Mektupta içine düştüğü sıkıntılardan söz eden ve yıllarca Batman’da ev yapıp sattığını belirten Tarduş, mektupta bir gün herkesin borcunu ödeyeceğini yazmış. Mektupta “Ben Şehmus Tarduş. Bu yazıyı alacaklılarıma istinaden yazıyorum.  Hepinizin bildiği gibi 18 yıldır Batman’da yap-sat işini yapıyorum. İnancım gereği Allah Şahittir, bilerek hiç kimseye zarar vermek gibi bir niyetim olmadı. İmkanlar çerçevesinde olmaması için elimden geleni yaptım. Son yıllarda ticaretten büyük zararlar edip, faizle paralar getirdim. Tefecilerden para alıp ödeme yaptım. En son binalarımdan birinde Belediye yıkım kararı olmamasına rağmen yıktı ve diğer iki binamı da mühürlediler. Bunların tümü beni kilitledi ve zor duruma soktu. Benden ev alan iyi niyetli insanlar, alın teriyle para kazanıp paralarını bana getiren insanlara Allah’ın izniyle hakları olan paralarını veya evlerini bir şekilde çalışıp ödeme yapacağım. Kul hakkından korkan birisiyim. Tüm ev sahiplerine ve borçlularıma bütün borcumu ödeyeceğim “ şeklinde devam eden mektup bıraktı.

Etiketler: batmanda mütteahit yapı iflas kaçtı
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.