“Prof. Üstün bırakılsın”
Yukarı

“Prof. Üstün bırakılsın”

Hasankeyf Koordinasyonu, Prof. Dr. Beyza Üstün’ün de gözaltına alındığı operasyona tepki gösterip, gözaltındakilerin tümünün serbest bırakılmasını istedi.

“Prof. Üstün bırakılsın”
Bu içerik 561 kez okundu.

Hasankeyf Koordinasyonu, bileşenleri arasında yer alan Prof. Beyza Üstün'ün de gözaltına alındığı İsimsizler Hareketi'ne yapılan operasyona ilişkin yazılı açıklama yaptı. Ekoloji mücadelesinde ön saflarında olan Üstün'ün gözaltına alınmasının kabul edilemez olduğu vurgulanan açıklamada gözaltına alınanların bir an önce serbest bırakılması çağrısında bulundu.

“GÖZALTINA ALINANLAR SERBEST BIRAKILSIN”

Açıklamada şunlar kaydedildi: "Bu ev baskınlarında emekten, doğadan ve barıştan yana olan, Türkiye’nin ekoloji mücadelesine büyük katkıları olan Prof. Dr. Beyza Üstün de gözaltına alınmıştır. Beyza Üstün bir ekolojist olarak kurdun, kuşun, böceğin hakkını savunmuş, bu ülkenin derelerinin, toprağının, havasının sesi olmuştur. Ülkenin her bir karşındaki ekoloji mücadelesinde emeği olan Beyza Üstün, Hasankeyf’in savunulmasında ve yaşatılmasında ilk günden bugüne kadar bizlere omuzdaş olmuş, mücadelenin en ön saflarında yer almıştır. Doğayı, yaşamı, barışı ve bilimi savunanlar yargılanamaz. Ekoloji mücadelesi susturulamaz. Beyza Üstün ve tüm gözaltına alınanları serbest bırakın" 

Etiketler: prof.dr.beyza üstün hasankeyf koordinasyonu gözaltı
Sende Yorumla...

2020 Batman Gazetesi Inc. Tüm hakları saklıdır.