LÖSEMİYİ YENDİ, KORONA’YI YENEMEDİ…
Yukarı

LÖSEMİYİ YENDİ, KORONA’YI YENEMEDİ…

Sağlık çalışanlarının büyük bir fedakarlık yaparak mücadele ettiği covid-19 salgını maalesdef bir sağlık neferini aramızdan ayırdı.

LÖSEMİYİ YENDİ, KORONA’YI YENEMEDİ…
Bu içerik 582 kez okundu.
Advert

Sason ilçesinde görev yapan hemşire Yasemin Çolak Koronavirüsten dolayı yaşamını yitirdi. Vefat haberini sosyal medyadan duyuran Batman İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Pamukçu, "Sason Halkına yıllarca hizmet verip, herkesin gönlünde yer eden, Lösemi hastalığını şifa ile bitiren Hemşire Yasemin Çolak'ı ne yazık ki Covid-19 enfeksiyonu nedeni ile kaybettik. Eşine, çocuklarına ve tüm sağlık camiamıza başsağlığı diliyorum. Allah Rahmet eylesin" dedi.

AYNI GÜN 5 SAĞLIK ÇALIŞANI VEFAT ETTİ

Batman Tabip Odası ve SES Şubesi yaptıkları ortak açıklamada vefat eden Yasemin Hemşire ve diğer sağlık çalışanları yad edildi. Aynı gün 5 sağlık görevlisinin vefat ettiğini belirten Batman Tabip Odası ve SES Şubesi yöneticileri, 51'i hekim olmak üzere 115 sağlık çalışanının pandemi sürecinde vefat ettiğini, Batman’da 750 sağlık çalışanının da enfekte olduğunu belirtti.  Yapılan ortak açıklamada Bildiğimiz bir şey var: hala enfekte oluyor, hastalanıyor, malul kalıyor ve ölüyoruz.  Pandeminin başından beri ısrarla vurguladığımız toplum sağlığının korunmasının sağlık emekçilerinin sağlığının korunmasıyla mümkün olduğu gerçeğini tekrar vurgulamak durumundayız. Yine ısrarla söylediğimiz sağlık emekçilerinin çalışma koşulları ve çalışma saatlerinin pandemiye uygun düzenlenmesi, nitelikli kişisel koruyucu ekipmanlarının eksiksiz karşılanması, tüm birimlerde sağlık idarecilerinin kararları sağlık emekçileri ile birlikte almaları, sağlık emekçilerinin talepleri ve önerilerini göz ardı etmemelerini ve sağlık emekçileri tarafından bildirilen sorunların hızlıca çözüme kavuşturulması gerektiğini tekrar ifade etmek istiyoruz. Değerli çalışma arkadaşımız Ebe Yasemin Çolak 'a Allah' tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine baş sağlığı ve sabırlar diliyoruz. Tüm sağlık camiasının başı sağ olsun.” 

Etiketler: hemşire vefat etti korona'dan hemşire vefat etti hakan pamukçu sağlık müdürü yasemin çolak batman tabip odası ses batman şubesi
Sende Yorumla...