BATMAN’IN 60 YILLIK SORUNU ÇÖZÜLÜYOR
Yukarı

BATMAN’IN 60 YILLIK SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

Özdemir ve Gür’den İluh için heyecanlandıran haber

BATMAN’IN 60 YILLIK SORUNU ÇÖZÜLÜYOR
Bu içerik 9867 kez okundu.
Advert

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bir dizi temas ve incelemede bulunmak üzere Batman'a geldi. Kristal Park'ta koordinasyon toplantısına katılan Bakan Kurum, yaşanan deprem sebebiyle programını yarıda bırakarak İzmir'e uçtu. rogram sonrası Özdemir ve Gür, yaptıkları açıklamada İzmir'de yaşanan deprem dolayısıyla üzüntülerini dile getirerek, depremde ölenlere Allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı diledi. Özdemir ve Gür, şunları kaydetti:

Bildiğiniz üzere 28 Nisan'da video konferans yöntemi ile yaptığımız toplantıda ve bir kaç kez de yüz yüze yapılan görüşmelerde sayın Bakanımızı ısrarla Batman'a davet etmiştik. Davetimizi kırmayarak Batman'a teşrif eden Sayın Bakanımıza teşekkür ediyoruz. Program, deprem nedeniyle yarıda kaldıysa da  çevre ve şehircilik ile ilgili taleplerimiz olumlu karşılanıp gerekli talimatlar verilmiştir. En önemli taleplerimizin  başında Batman'da kangren haline gelmiş İluh deresinin ıslahı ve çevresinin  dönüştürülerek daha yaşanılır bir hale getirilmesiydi. Daha önceki görüşmelerimizde Sayın Bakanımız destek vereceklerini ifade etmişlerdi. Bugün de İluh deresine komşu olan Petrolkent ve Karşıyaka mahallelerinde imar düzenlenmesinin yapılması ve diğer etaplarda bulunan İluh, Yeşiltepe, 19 Mayıs ve Kısmet Mahallelerinin yerinde kentsel dönüşüm kapsamında dere ıslahı, kamulaştırma ile birlikte yeşil bir şehir hattı oluşturulması için gerekli talimatlar verilmiştir. Böylelikle İluh ve çevresindeki mahalleler imar çalışması ve kentsel dönüşüm ile birlikte yeni bir çehreye kavuşacaktır."

''Sayın Bakanımızın dere ıslahı ve  etrafının dönüştürülmesi için talimatta bulunması ve  gerekli çalışmaları başlatılacağını  belirtmesi bizleri oldukça memnun etmiştir."diyen Özdemir ve Gür sözlerini şöyle sürdürdü:

" Bunun yanında Esentepe'de Millet Bahçesi ve Kent Meydanı projesi atık su arıtma tesisi projesi ve TOKİ kapsamında yapılacak konut taleplerimiz de olumlu karşılanıp gerekli talimatlar verilmiştir. İlçe ve Belde Belediye Başkanlarımızın dile getirdiği sorun ve talepler de sayın Bakanımız tarafından olumlu karşılanmıştır. Her ne kadar programda Hasankeyf ziyareti olduğu halde ziyaret yapılamasa da Hasankeyf ilçemiz ile ilgili 130 dönümlük millet bahçesi, şap vadisi, aqua park, kent meydanı vb projeler de programa alınmıştır. Sayın Bakanımıza şehrimize gösterdiği  ilgi ve alakadan dolayı minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz.  Her alanda sorunları çözen ve yatırımlarla milletimize hizmet etmeyi görev edinmiş Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK kadrolarımızla birlikte yaşadığımız şehri daha  ileri seviyelere götürmek için var gücümüzle  çalışmaya devam edeceğiz " ifadelerini kullandı.

Etiketler: ziver özdemir akif gür ak parti iluh deresi ıslah
Sende Yorumla...