MÜJDE! Yeni köprü ve duble yol yapılacak
Yukarı

MÜJDE! Yeni köprü ve duble yol yapılacak

MÜJDE! Yeni köprü ve duble yol yapılacak
Bu içerik 3689 kez okundu.

Sık sık yaşanan feci kazaların ardından halk arasında adı “ölüm yolu”na çıkan Batman – Diyarbakır karayolunun 10 kilometrelik tek şeritli yolu için yetkililer harekete geçti. Karayolları Diyarbakır Bölge Müdürlüğü’ne “çok acil” talimatıyla verilen görevde, duble yol ve Batman çayı için ikinci bir köprünün çalışmaları start aldı.

DEMİR, DUBLE YOL TALEBİNİ CUMHURBAŞKANINA İLETMİŞTİ

Son olarak 11 Kasım tarihinde biri çocuk iki kişinin hayatına mal olan Batman – Diyarbakır karayoluna büyük tepkiler yağmıştı. Vatandaşları isyan ettiren yollar için geçtiğimiz hafta gazetemizde yer alan “Cumhurbaşkanına yol talebi” başlıklı haberde, Batman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Abdülkadir Demir, Batman – Diyarbakır karayolu başta olmak üzere, şehir girişlerinin duble yol yapılması için talepte bulunmuştu. Video konferans sistemiyle yapılan toplantıda Cumhurbaşkanı Erdoğan’da, “Havalimanından Batman’a giriş yapılan yol 3x3, kullandığım için orayı biliyorum. Ulaştırma Bakanım da zaten şuan notunu alıyor. İnşallah bunları gözden geçirerek adımlarımızı atacağız.” ifadelerini kullanmıştı.

PROJESİ HAZIRLANIYOR, ÖLÇÜMLER YAPILIYOR

Çığ gibi yağan tepkilerin ardından ve konunun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da aktarılmasının birlikte, Batman – Diyarbarkır yolunda hareketlilik başladı. Edindiğimiz bilgilere göre, karayolları son birkaç gündür 10 kilometrelik güzergahta proje çalışmaları ve ölçümler yapıyor. “Çok acil” talimatıyla çalışmaların başladığı bölgede 10 kilometrelik duble yol ve Batman çayına ilave olarak bir köprü daha yapılacak. Proje hazırlandıktan sonra ihale sürecinin başlayacağı güzergahın çalışmalarına hızla başlanması bekleniyor.

 

Etiketler: BATMAN ÖLÜM YOLU MÜJDE YENİ KÖPRÜ DUBLE YOL
Sende Yorumla...