‘ZORE VADİSİNE DOKUNMA’
Yukarı

‘ZORE VADİSİNE DOKUNMA’

Yarın akşam saat 19.30’da Twitter’da ‘ZoreVadisineDokunma’ etiketi ile buluşalım, Zore Vadisinin eşsiz güzelliğini çocuklarımıza bırakalım…

‘ZORE VADİSİNE DOKUNMA’
Bu içerik 762 kez okundu.

Doğal yapısı, ağaçlık alanları, tarihi mağara ve şelaleleri ile bölgenin gizli cennetlerinden olan Sason-Kulp arasındaki Zore Vadisi, yakın zamanda HES projesi ile yapısı bozulacak. Batman İl Genel Meclisinin aldığı karar sonrası doğa harikası vadide HES yapımı için ilk aşama onaylanmış oldu.

Batman Gazetesi’nde birkaç defadır yayınlanan haber üzerine sosyal medya platformlarından tepkiler yükseldi. Batmanı Türkiye’ye tanıtan ‘batmanburada’ ve bölgenin en eski gazetesi olan Batman Gazetesi olarak, doğamızın gelecek nesillere dokunulmadan bırakılması için birlikte bir çalışma başlatıyoruz. Doğamız, vadimiz, tertemiz akan suyumuz ile içinde şelale, tarihi mağaralar, kanyon ve yaban hayatının doğal bir şekilde yaşam sürdürdüğü; cenneti andıran bu eşsiz güzelliğimizi savunacağız, bu güzel coğrafyamızı sizin 50 yıllık doğa tahribatına neden olan projelerinize kurban etmeyeceğiz. Bu eşsiz güzelliğin; siyasetten, bürokrasiden, paradan, enerjiden daha kıymetli olduğunu haykırıyor, yarın akşam saat 19.30’da twitter’da ‘Zore Vadisine Dokunma’ etiketi ile tüm kamuoyunu destek olmaya davet ediyoruz. Amacımız siyaset değil, amacımız birileri için gündeme gelmek değildir, amacımız, çocuklarımıza bu güzelliği emanet etmektir.  

Etiketler: ZORE VADİSİ BATMAN BURADA BATMAN GAZETESİ HES PROJESİ peçenekli
Sende Yorumla...