BU HAYIRSEVER ÇOK MERAK EDİLİYOR!
Yukarı

BU HAYIRSEVER ÇOK MERAK EDİLİYOR!

Market ve bakkallarda vatandaşların borçlarını ödeyen hatta bir yerde veresiye defterini satın alan kişi, kentte günü konusu oldu.

BU HAYIRSEVER ÇOK MERAK EDİLİYOR!
Bu içerik 3592 kez okundu.

Batman'da Mahalle marketlerine gidip vatandaşların borçlarını ödeyen kimliği belirsiz hayırsever, vatandaşların en çok merak ettiği kişi oldu. Kısmet ve 19 Mayıs Mahallelerinde bakkal ve marketlere giderek vatandaşların ödeyemediği veresiye borçlarını ödeyen kimliği belirsiz vatandaş, bir yandan hayır duaları ile anılırken bir yandan da kim olduğu merak ediliyor. Kısmet Mahallesinde market işleten Suat Gökalp, ismini vermek istemeyen bir kişinin gelerek vatandaşların borçlarının olup olmadığını sorduğunu söyledi. Şahsın, kendisine borç defterini gösterdiğinde borçluların tüm borçlarını ödemek istediğini belirten Gökalp “geçen gün markete gelen bu vatandaş mahalledekilerin durumunu sordu. Bazı kişilerin borçla geçindiklerini söyledim ve veresiye defterindeki tüm borçları hesaplamamı istedi.  Yaklaşık 40 borçluya ait 5 bin TL’Lik bir meblağ çıktı. Bir anda hepsini ödedi ve defteri sildirdi” dedi.

“KEMAL SUNAL GİBİ DEFTERİ SATTIM”

Öte yandan 19 Mayıs Mahallesinde bir mahalle bakkalı, aynı şekilde bir şahsın veresiye defterini satın aldığını söyledi. İsmini vermek istemeyen bakkal işletmecisi, 7 bin liralık borçluların bilgilerini yazdığı defteri yine aynı şekilde ismini vermek istemeyen bir kişiye sattığını söyledi. Bakkal “geen hafta biri bakkala geldi ve mahalledeki vatandaşların durumunu sordu. Bende borçlular hakkında bilgi verdim ve defteri satın almak istediğini söyledi. Ben önce şaka sandım sanki Rahmetli Kemal Sunal’ın filmi gibi. Ancak bu arkadaş 7 bin lira civarında 85-90 kişinin borcu olan tüm defteri alıp paramı peşin verdi gitti” şeklinde konuştu.

Etiketler: borç defteri mahalle bakkalı market borç defterini ödeyen kişi kısmet mahallesi suat gökalp
Sende Yorumla...