Kişisel Verileri Koruma Kurulundan "WhatsApp" açıklaması
Yukarı

Kişisel Verileri Koruma Kurulundan "WhatsApp" açıklaması

Kişisel Verileri Koruma Kurulu (KVKK), WhatsApp'ın, Facebook'la verilerini paylaşma zorunluğunu bugünkü toplantıda ele alacak.

Kişisel Verileri Koruma Kurulundan
Bu içerik 3500 kez okundu.
Advert

KVKK'dan yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'de son günlerde basına da yansıyan çeşitli haberlerden; Whatsapp tarafından WhatsApp uygulamasını kullanmak isteyen kullanıcıların kişisel verilerinin işlenmesine ve yurtdışında bulunan tedarikçi, iş ortakları, hizmet sağlayıcıları ve diğer üçüncü taraflara aktarılmasına rıza verilmesini içerecek şekilde kullanım şartlarının güncellendiği hatırlatıldı.

Açıklamada, bu kapsamda rıza vermeyen kullanıcıların bu uygulamayı kullanamayacağı ve hesaplarının silineceğine dair kullanıcılara bilgilendirme iletildiğinin anlaşıldığı kaydedildi.

Açıklamada, "Bu kapsamda, Kişisel Verilerin Korunması Kanununun 15'inci maddesi uyarınca Kişisel Verileri Koruma Kurulunun 12.01.2021 tarihli toplantısında konu, kişisel verilerin korunması mevzuatı genel hükümleri ile Kanunun açık rıza, veri işleme şartları, yurtdışına veri aktarımı ve temel ilkeler yönünden değerlendirilecek olup, gelişmeler hususunda kamuoyu ayrıca bilgilendirilecektir." denildi. 
 

Etiketler:
Sende Yorumla...