VATANDAŞLARIN ‘WHATSAPP' TEDİRGİNLİĞİ
Yukarı

VATANDAŞLARIN ‘WHATSAPP' TEDİRGİNLİĞİ

VATANDAŞLARIN ‘WHATSAPP' TEDİRGİNLİĞİ
Bu içerik 785 kez okundu.
Advert

WhatsApp uygulamasının yeni gizlilik sözleşmesine tepki gösteren vatandaşlar, uygulamaya alternatif olarak farklı uygulamalar kullanacaklarını ve yerli bir uygulamanın olması gerektiğini ifade ettiler.Sosyal medya uygulaması WhatsApp'ın 8 Şubat 2021 tarihinde yürürlüğe gireceğini duyurduğu 'yeni gizlilik sözleşmesi'ni değerlendiren Batmanlılar, özel hayatı ihlal edeceği nedeniyle uygulamayı kullanmayacaklarını, bunun yerine farklı uygulamaları kullanacaklarını dile getirdiler.

"WhatsApp'ın yeni uygulaması kullanıcılarda tedirginlik oluşturdu"

WhatsApp'ın geri adım atmaması halinde uygulamayı kullanmayacağını söyleyen Muhammed Kerimoğlu, "Rekabet Kurumunun durdurduğunu biliyorum. 8 Şubat'a kadar bekleyeceğim. O zamana kadar taleplerinden vazgeçmezlerse uygulamayı kaldıracağım. Diğer uygulamaları kullanıyorum. Konuya tam olarak hâkim değilim ama tedirginlik oluşturdu. Tamamen ticari amaca yöneldi. Bundan biraz tedirginim" dedi.

"SÖZLEŞME BİLDİRİMİ GELİRSE KABUL ETMEM"

Yeni sözleşmenin özel hayatının korunması konusunda endişe oluşturduğunu belirten Ahmet  Demir isimli vatandaş da "Açıkçası sözleşmeyi kabul ettim mi etmedim mi bilmiyorum. Yeni sözleşme ile ilgili bildirimin geldiğinden haberim olmadı. Ancak gelmişse de kesin kabul etmişimdir. Sözleşme bildirimi gelirse kabul etmem. Çünkü güvenliği ve özel hayatı olumsuz etkiliyor" diye konuştu.

"ÜLKEMİZE AİT BİR UYGULAMA OLSA KULLANIRIM"

Yeni gizlilik sözleşmesini kabul etmeyeceğini ifade eden Emine Şahin, "Çünkü ileride ne olur bilmiyorum. Dolandırıcılık olarak da kullanılabilir. Bu şartlarda kullanılmasını istemiyorum. Vatandaşlar bu konuda dikkatli olsunlar ve uygun olan bir uygulamayı kullansınlar. Ülkemize ait bir uygulama olsa kullanırım." şeklinde konuştu. Özel hayat diye bir şey kalmadığını, sözleşmeyi kabul edip etmeme arasında bir fark olmadığını vurgulayan başka bir yurttaş ise, yıllardır kullandığı WhatsApp'a alıştığını, uygulamanın insanları kullanmaya mecbur bıraktığını söyledi.

"YERLİ UYGULAMA GEREKLİ"

Vatandaşlardan Murat Kahraman ise, "Özel hayatıma erişmesine izin veremem gerekirse siler atarım. Sıkıntılı bir durum. Yerli uygulama gerekli. Millet alıştı yeni alternatiflerin olması gerekir." ifadeleri kullandı. 

Etiketler: WhatsApp WhatsApp tedirginliği
Sende Yorumla...