YATIRIMLAR TERSİNE GÖÇÜ HIZLANDIRDI
Yukarı

YATIRIMLAR TERSİNE GÖÇÜ HIZLANDIRDI

YATIRIMLAR TERSİNE GÖÇÜ HIZLANDIRDI
Bu içerik 1034 kez okundu.
Advert

Bir zamanlar İstanbul başta olmak üzere tekstil alanlarında çalışmaya giden vatandaşlar, Batman’da tekstil sektörünün gelişmesiyle geri dönüş yaparak kendi memleketlerinde çalışmaya başladı. Tekstil’de ivme kazanan Batman, kaliteli markta ve uluslararası standartlarda çalışan yatırımlarla geleceğin tekstil merkezi olma yolunda hızla ilerliyor. 21 yıl boyuna İstanbul’da tekstil İşi yapan Tena Tekstil sahibi Numan Kasım, Batman’a modern ve kurumsal bir fabrika kazandırdı. Yaklaşık 1 yıldır Batman Organize Sanayi Bölgesinde yurtdışı bağlantılı Zara firmasına A sınıfı standardında üretim yaptıklarını belirten Numan Kasım, İspanya ve Almanya’ya ihracat yaptıklarını belirtti.

“YER OLSA KAPASİTE ARTACAK”

Organize Sanayi Bölgesinde kısıtlı bir alanda çalıştıklarını ve yer temini ile daha fazla yatırım yapacaklarını belirten Numan “şuan 183 kişi burada çalışıyor. Yer ve imkan olsa 350-400 insan çalıştıracak kapasitedeyiz. Profesyonel ve kurumsal çalışıyoruz, çalışanlarımızın her hakkı en ince detayına kadar uluslar arası firmamız tarafından denetleniyor” dedi.

ELEKTRİK SORUNU SIKINTIYA NEDEN OLUYOR

Öte yandan bazı sorunlarla boğuştuklarını belirten Batmanlı yatırımcı Numan Kasım, en ufak elektrik kesintisinde ciddi zarara uğradıklarını söyledi. İnternet alt yapısı, elektrik kesintileri gibi genel sorunların olduğunu ancak buna rağmen Batman’da yatırım yapmaktan gurur duyduklarını belirten Kasım, “OSB’ye sosyal donatı, sağlık ocağı gibi esikliklerde var ama bunlar geçicidir. Şuan pandemi kaynaklı bir durgunluk var, umarız buda geçicidir” diye konuştu. 

Etiketler: batmanda tekstil tekstilde batman zara numan kasım
Sende Yorumla...